Zdaniem Tarskiego - blog polityczny

  •  Tak się bawi, tak się bawi, tak się bawi Ma ry ja!
     Tak się bawi, tak się bawi, tak się bawi Ma ry ja! Foto. PAP
03.12.2017

Stan lekkiego zniechęcenia

Nie mam nic przeciw temu, by politycy byli osobami wierzącymi. Ale angażowanie się w przedsięwzięcia o charakterze komercyjnym to już lekka przesada.

Radio Maryja obchodziło urodziny. W pierwszym rzędzie urodzinowych gości rozgłośni zasiadła nieomal w komplecie ekipa ministrów rządu Beaty Szydło. Największe brawka publiczności zwanej rodziną radia Maryja zebrali oczywiście ministrowie Macierewicz i Szyszko. Wśród miłośników Jarosława Kaczyńskiego i wyznawców smoleńskiej wersji polskiego katolicyzmu, panowie ci cieszą się wielkim uznaniem. Macierewicz za wybitne zasługi w dziedzinie uzbrajania wojska naszego w amerykańskie rakiety, których jeszcze nie wyprodukowano oraz powołanie do wojska na soboty i niedziele tzw. patriotycznej młodzieży. Szyszko za osiągnięcia w dziedzinie ochrony przyrody za pomocą siekiery, piły i harwestera (jakkolwiek się nazwę tego dziadostwa pisze). 

Nie chce mi się wgryzać w to, co kto i jak powiedział podczas radiomaryjnej uroczystości. Nie chce mi się analizować słów ojca Rydzyka, nie mam zamiaru opisywać ideologicznej zawartości całego balu urodzinowego. Powiem tylko, że w tym samym mniej więcej czasie, papież Franciszek bawił bodaj w Bangladeszu. Poradzę więc, by kto ciekaw pogrzebał w sieci i poszukał, o czym i jak mówił papież, a potem zestawił sobie to ze słowami, jakie padły w Toruniu. Wtedy zrozumie, o co mi chodzi i czemu nie będę się rozpisywał. Pozdrawiam. 


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.