Zdaniem Tarskiego - blog polityczny

19.12.2019

Wesoło jest, wesoło

Niejaki Edek, który codziennie wędrował do Tarnowskich Gór zwykł mawiać: “Wesoło jest, wesoło”. Edka co prawda dawno nie widziałem, ale to, że jest wesoło, to święta prawda. Można powiedzieć, cytując kolejnego klasyka, czyli śp. Stefana Gwoździa, że jest pierońsko wesoło.

Tę erupcję wesołości przyniosła dziś debata nad ustawą (projektem) kagańcową. Chodzi tzw. reformę sądów, którą to chcą nas uszczęśliwić uzdrowiciele RP, kryształowi i niezłomni. Co w tym wesołego? Ano to, że: biuro legislacyjne Sejmu, dziekani wydziałów prawa iluś tam uniwerków, profesorowie prawa, członkowie sędziowskich organizacji, organa Unii Europejskiej mówią, że ustawa rozwala system niezawisłości sądu i sędziów, a PiS mówi, że wręcz przeciwne. 

I to jest fajne. Nie chcę tego porównywać do czegokolwiek, ale chyba w różnego rodzaju zakładach zamkniętych jest pełno Napoleonów, Jezusów, papieży i innych, najzupełniej prawdziwych i serio osób, którym durna większość jakoś nie wierzy. Trudno, tak niestety ten świat jest poukładany. Tylko, dlaczego, do jasnej ciasnej, nam się to musi zdarzać, i to ciągle. Zwłaszcza ostatnio ciągle. 

Wczoraj wieczorem, niestety być tam osobiście nie mogłem, widziałem tłum przed tarnogórskim sądem. Więcej ludzi przyszło, niż dwa lata temu. To cieszy, bo pokazuje, że coraz więcej jest takich, którym nie jest wszystko jedno. I żeby było jasne, mi też nie jest wszystko jedno. Chciałbym widywać, w telewizji na przykład, sympatyczne twarze ludzi kompetentnych, którzy odpowiadają na pytania, a nie wywrzaskują jakieś przekazy dnia. Chciałbym żyć na swoim kawałku podłogi w poczuciu bezpieczeństwa przed zdominowaniem przestrzeni przez dyletantów, prostaków, chamów i intelektualnych miernot. Dużo chciałbym? Chyba nie.

I jeszcze jedno. Tym razem wiadomość z lokalnego rynku. Powstał na fejsbuku fanpejdż "zbanowani przez posłankę Barbarę Dziuk". Wesoło jest, wesoło. 


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.