Zdaniem Tarskiego - blog polityczny

23.03.2018

Wszędzie, ale nie u nas

To się nawyrabiało. Ale nie martwmy się, w niektórych środowiskach co prawda aż huczy, ale, jak znam życie, nikomu nawet włos z głowy nie spadnie. Nie u nas, czyli w kraju, w którym czołowym reformatorem wymiaru sprawiedliwości, dekomunizatorem sądów jest peerelowski prokurator.

Ojczyzną naszą, jakże umęczoną 123 latami niewoli i trwającym po dziś dzień komunizmem, targa właśnie afera Morawieckich. I co z tego wynika? Literalnie nic, bo co prawda w pewnych środowiskach bąka się o tym, że może paść rząd Juniora, ale nie wierzmy w to, bo Polska to nie cywilizowany kraj, należące do zachodniej cywilizacji państwo, w którym obowiązują normy przyzwoitości, jak np. w Niemczech. Tam, przed laty, szwagier jednego z bodaj wiceministrów, wygrał przetarg na dostawę wihajstrów do wózków w supermarketach, tych, do których wkłada się pieniążek, by wózek odpiąć. Przy okazji okazało się, że wiceminister to bodaj szkolny kolega prezesa koncernu, do którego należy market.

Finał był taki, że natychmiast robotę stracił wiceminister i jego przełożony, czyli minister. Wystarczył cień podejrzenia, że coś jest nie richtig, by natychmiast przeciąć nitkę podejrzeń o wywieranie wpływów, o nieczyste gry, protekcję i inne takie. Morawieckiemu to nie grozi, standardy u nas nie takie, że przypomnę tylko ekipę, która zamawiała pięć piw za pomocą prawej, wysoko uniesionej, ręki.

Kiedy to piszę, kobiety szykują się do czarnego protestu. Słusznie się szykują, bo sprawa traktowania kobiet w naszym kraju przedstawia wiele do życzenia i przeciwko temu, co jest trzeba protestować. Ale nie łudźmy się. Protest niczego nie zmieni. Nie u nas. Propaganda przerobi kobiety na lewackie popychadła, na narzędzie w rękach komunistów i kogo tam jeszcze, a lud ciemny to kupi. Władza nasza ma protesty w nosie. Co najwyżej minister od policji każe spałować tłum i będzie po ptokach. Czy to znaczy, że protestować nie trzeba? Trzeba, i duchem jestem z protestującymi.

Trzecia rzecz, która powinna wstrząsnąć naszą ojczyzną to raport prokuratorów od katastrofy smoleńskiej. I to nie prokuratorów z poprzedniego układu, tylko tych nowych, prawdziwie niezależnych, wolnych od politycznych układów, prawdziwych rycerzy sprawiedliwości, kawalerię organów ścigania, kierowanych umiejętnie przez oberprokuratora Ziobrę. Krótko mówiąc obwieścili oni, że żadnego wybuchu (tym bardziej kilku) nie było, że samolot zderzył się z brzozą, że odpadło mu skrzydło, że uderzył w ziemię, że się rozpadł i wszyscy zginęli. Nie było bomby termobarycznej, sztucznej mgły, nie było elektromagnesu, spisku, zamachu. Wszystkie teorie wygłaszane przez ministra Macierewicza były więc wyssane z palca, a cała zawierucha wokół katastrofy była niczym innym, tylko świadomym podsycaniem nastrojów, tańcem na grobach ofiar, wymierzonym jedynie w sianie nienawiści, szczuciem jednych na drugich i kręceniem politycznych lodów.

I co z tego, że poznaliśmy raport? Nic. A może jednak coś? No tak, jeśli raport jest nie po myśli, to tym gorzej dla raportu i jego autorów. Macierewicz i jego spece od parówek, puszek, obserwatorzy skrzydeł samolotu i inni inżynierowie od betonu i tak wiedzą swoje. Dalej poleje się strumień pieniędzy, dalej będą „badania”. Że bez sensu? Kogo to...

Każda z trzech spraw osobno, w każdym naprawdę cywilizowanym kraju, oznaczałaby poważny kryzys. U nas jednak przejdzie się nad tym wszystkim do porządku dziennego. Wszak idą świeta i wszystkim należy się spokój i ciepełko. A więc wesołych i miłych, a resztą się nie przejmować.


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.