Zdaniem Tarskiego - blog polityczny

18.10.2018

Żyłka pęka, gdy się widzi i słyszy

Fakt, leniem jestem. Nie chciało mi się, choć w polityce aż huczy. A może za bardzo huczy? Może dlatego mi się nie chce już nie tylko pisać, ale w ogóle myśleć na ten temat… Ręce opadają, ba, co jo godom, co jo godom… Dawno opadły. Ale co powiedzieć teraz, po liście pana Ś, kandydata na burmistrza Tarnowskich Gór. Zresztą, co tu gadać.

Tym, którzy nie wiedzą (pewno takich nie ma) napiszę, że pan Śnietka skopiował, czyli przepisał, albo jak kto woli, zerżnął list pana spod Bochni sprzed czterech lat i sądząc, że nikt nic nie pokapuje, wysłał do tarnogórzan. Ci jednak guglać potrafią, więc wyguglali, że pan Śnietka zrobił, jak zrobił i zaczął się szum. Słuszny zresztą, bo plagiat to rzecz niefajna, a w ogóle dobrze by było, żeby taki kandydat na burmistrza umiał sam od siebie coś wygenerować, a nie ściągać od innych i podpisywać się pod cudzym.

Dalszego ciągu tej historii pewno nie będzie. To dlatego, że wyznawcy PiS-u uznają zapewne, że nic się nie stało, a jeśli już, to jest to prowokacja wojskowych służb i szarej strefy z sitwą razem, a inni mają swoją robotę, więc najwyżej na Śnietce kilka psów powieszą i będzie po ptokach. Ciekaw natomiast jestem reakcji takich tuzów, jaj na przykład Czarnej Inez Polskiej Polityki, kobiety z kwiatem na piersi. Wszak i ona, jeśli dobrze pamiętam, ma coś tam na koncie z dziedziny kopiuj-wklej. Albo takiego Olszewskiego Tomasza, co to się w młodym wieku przypiął do PiS-u, by karierę w polityce dalej robić. Temu panu mogę pogratulować towarzystwa, w jakim się znalazł. Nie ma co, Panie Tomaszu... Doborowe, że tak powiem. Intelektualnie pewnie czuje się Pan jak ryba w wodzie. I jeszcze do tego wicepremier Gowin Pana poleca. Człowiek to wielki, zasady moralne wyznaje takie, że mucha nie siada. Taka wierność na przykład... Ale, co jo godom, co jo godom, Młody Człowieku, Pan dobrze wie, co robi. Ciekawe, czy Pana wybiorą. Bo jak nie, to kariera coś trochę w posadach drży, chyba, że ma Pan jakąś drogę ewakuacyjną już wyznaczoną. Mniejsza o to.

Co dalej? Mógłbym tak długo, bo tyle się dzieje. Lewica się objawiła w mieście gwarków na przykład. I to z panem Miodkiem Janem. Nie tym, który o polszczyźnie prawi, z innym, ale też prawdziwym. Ciekawe na co gość liczy. Raz na cztery lata wypełza na światło dzienne i teraz marzy o byciu burmistrzem? Marzenia dobra rzecz, ale nie przesadzajmy. To samo dotyczy kandydata koalicyjnego Garusa Łukasza. Pan skądinąd, że tak powiem, poukładany, ale co z tego? Z czym do ludzi, jak to mówią, Panie Łukaszu, z czym do ludzi? No i konkluzja, Czech Arkadiusz. Pewnie wygra, ale czy to dobrze, że nie ma konkurencji? Po mojemu nie bardzo, a nawet bardzo źle, że mu nikt po pietach nie depce. Z oddechem konkurenta na plecach lepiej się myśli. Podobnie, jak lepiej się myśli, gdy ma się sprawną, znaczącą opozycję. A tak? Czym mnie Pan, Panie Arkadiuszu, zaskoczy? Czym porwie? Jakoś specjalnie zgadnąć nie potrafię.

Tyle tylko, że nie bardzo chciałbym, żeby po pietach deptał Czechowi Arkadiuszowi człowiek formatu Śnietki, tudzież nieznany żołnierz lokalnej polityki Miodek Jan. Już chyba najbardziej zniósłbym Garusa Łukasza, ale gdyby miał zaplecze przyzwoite. Tam jednak, że tak powiem, pustawo. Jest, owszem, jeden "kontynent intelektu", ale lepiej nie wywoływać wilka z lasu. Niech sobie siedzi po cichu. Mi zostaje jeszcze ekipa Torbusa Stanisława. Szczerze mówiąc patrzę na nich z niejaką sympatią, bo paru ciekawych, rozsądnych i zdecydowanych działać ludzi tam widzę. Ale generalnie, powiem, jest kryzys. Nie ma liderów, nie ma tak zwanej ławki rezerwowych. Fakt, drużyny grające w lokalnej lidze są jakie są, ale co to oznacza? Niech każdy odpowie sobie sam. Społeczeństwo, psia krew, obywatelskie... Się śni. Dobranoc.


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.