Zdaniem Tarskiego - blog polityczny

27.03.2017

Zmienić zmianę, bo niektórzy zwariują

Minister osd zagranicznych spraw, niejaki Waszczykowski, imienia nie pomnę, chciał zabłysnąć i zabłysnął. Udało mu sie palnąć, że wybory Tuska były sfałszowane. Waszczykowski minister wycofał się co prawda z tego “sfałszowane”, ale smród pozostał. W świecie widocznie nie wiedzą, że spora część tych, którzy ostatnio wypowiadają się w imieniu naszego biednego kraju, czeka na karetkę i pielęgniarzy. Ja sobie sprawę z tego zdaję.

Kiedyś, moze już niedługo, a może dopiero za sześć lub więcej lat, po ekipie PiS-u trzeba będzie sprzątnąć. Myślę, że powstanie wtedy nowy mit o Herkulesie vel Heraklesie, którego zatrudnimy wówczas do tej roboty. Będzie to bowiem zadanie usunięcia bajzlu, przy którym ten ze stajni Augiasza to sterylny porządeczek. Wtedy przekonamy się, ile tak naprawdę kosztują nas tacy ludzie jak Waszczykowski, Macierewicz, Szyszko, wszystkie te Misiewicze, Janigiery, Kempy i Ziobry, Jojo Brudziński i uczony Legutko, że nie wspomnę już pani Szydło i pana Dudy.. A gwarantuję, że będzie to całkiem, całkiem sporo.

W zeszłym tygodniu pani poseł Dziuk Barbara poczuła się dotknięta moim pisaniem. Dotknięta do tego stopnia, że postanowiła na mnie donieść. I to donieść w sensie dosłownym. Zadzwoniła więc do mojego przełożonego i powiedziała mu, że ja na nią brzydkie rzeczy piszę, że ją straszą, a ja tymi brzydkimi rzeczami to jeszcze oliwy do ognia dolewam i ona (pani poseł) jeszcze bardziej się lęka. Fakt, nie pisałem o pani poseł przyjaźnie, bo z natury nie przyjaźnię się z nikim, kto w taki sposób postrzega świat, tak widzi swe na nim miejsce i w taki sposób świat ten opisuje. Gdzieżby jednak dolewać jakiejś oliwy. Zresztą, tak po mojemu, to bać się nie ma czego, bo wszystko to już na pierwszy rzut oka wygląda na jakieś, jak to mówią młodzi, niezłe jajca.

Wracając jednak do donosu, wdałem się na fejsbuku w dyskusję na ten temat z panią Dziuk Poseł Barbarą. Próbowałem jej wyjaśnić, że jak się ma coś do autora, to niekoniecznie trzeba dzwonić do szefa, że można z nim (autorem) bezpośrednio pogadać. Na nic, Nie rozumiała, nie była w stanie odpowiedzieć mi w żaden merytoryczny sposób. Dowiedziałem się natomiast, że dziennikarz (jak ja kocham tych, którzy nie mając zielonego pojęcia o dziennikarstwie, pouczają dziennikarzy) powinien traktować wszystkich tak samo, że pani Dziuk widzi ciekawe tematy w samorządzie oraz że do niej czytelnicy (jacy?) wydzwaniają. 

To wszystko wystarczyło widać, by donosić. Metoda to stara jak świat. Doniesie, a nuż uda się zaszkodzić nienawistnikowi. Nic mu zrobić nie można, to sie przynajmniej doniesie. Ciekawe, kogo pani Dziuk pytała o radę w tej sprawie? Ja osobiście widzę w tym rękę kogoś, kto mógłby na przykład być, ja wiem, prokuratorem w czasach stanu wojennego. 

Jeszcze jedno zdanie i zakończę temat. Pani Barbaro, że tak się familiarnie do Pani zwrócę. Znamy się od dawna, sporo miejsc wspólnie odwiedziliśmy, sporo dzieci nagrodziliśmy, sporo tematów przewałkowaliśmy. Dam Pani zatem radę. Donos to okropna rzecz. Donos obnaża podły charakter, małość, brak kompetencji. Ale nie tego, na kogo się donosi, lecz tego, kto donosi. 


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.