•  Dwóch nastolatków uciekło tarnogórskim policjantom. Jednego złapali mundurowi z Bytomia.
     Dwóch nastolatków uciekło tarnogórskim policjantom. Jednego złapali mundurowi z Bytomia. Fot. Archiwum policji
16.10.2018

Jeden z poszukiwanych nastolatków w rękach policji

W piątek wieczorem dwóch nastolatków uciekło tarnogórskim policjantom spod piekarskiej komendy. W poniedziałek jednego z nich złapali bytomscy mundurowi. W pościgu ranny został policjant.

Przypomnijmy, że 12 października trzech policjantów z Tarnowskich Gór konwojowało dwóch 16-letnich bytomian – jechali z Radzionkowa, gdzie byli przesłuchiwani. Gdy wysiedli z radiowozu pod piekarską komendą, odepchnęli eskortę i uciekli. Byli skuci kajdankami. Jeden miał klapki, ale zrzucił je, żeby móc szybciej biec. Policjanci zaczęli gonić nastolatków, ale ci wbiegli pomiędzy zabudowania i zgubili mundurowych.

16-latków poszukiwali piekarscy policjanci, do akcji włączyli się też bytomscy mundurowi, gdyż uciekinierzy to bytomianie. W poniedziałek wieczorem, 15 października, dwóch policjantów z wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu obserwowało rejon jednej z ulic w centrum miasta. Usłyszeli rozmowę na klatce schodowej jednej z kamienic. Kryminalni postanowili to sprawdzić.

Klatka schodowa nie była oświetlona i policjanci działali w ciemnościach. Mimo to, kiedy podeszli bliżej zostali zauważeni. Kilka osób zaczęło uciekać. Kryminalni ruszyli za nimi w pościg po schodach. Jeden z policjantów w ciemności potknął się i upadł ze schodów. Trafił do szpitala z poważnym urazem nogi. Drugi dogonił jednego z uciekających. Okazało się, że to jeden z poszukiwanych 16-latków. Chłopak trafił do policyjnej izby dziecka. O jego dalszym losie zdecyduje sąd dla nieletnich. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.