•  W sierpniu tego roku, podczas obchodów rocznicy wybuchu strajku w Fazosie, został uhonorowany statuetką "Symbol Wdzięczności w Służbie Tarnogórskiej Solidarności".
     W sierpniu tego roku, podczas obchodów rocznicy wybuchu strajku w Fazosie, został uhonorowany statuetką "Symbol Wdzięczności w Służbie Tarnogórskiej Solidarności". Fot. Jarosław Myśliwski
17.01.2019

Zmarł ks. Zygmunt Trocha

Dzisiaj, 17 stycznia zmarł ks. prałat Zygmunt Trocha, wieloletni proboszcz, zasłużony dla tarnogórskiej “Solidarności”.

Do Tarnowskich Gór trafił w 1959 r. Przez 4 lata pracował jako wikary w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Boskiej Fatimskiej w Strzybnicy. Tutaj został proboszczem w 1972 r. Po 4 latach został przeniesiony do parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach, gdzie był proboszczem przez 30 lat.

Po przejściu na emeryturę w 2006 r. pozostał w Tarnowskich Górach. Zmarł w wieku 84 lat.

W sierpniu tego roku, podczas obchodów rocznicy wybuchu strajku w Fazosie, został uhonorowany statuetką "Symbol Wdzięczności w Służbie Tarnogórskiej Solidarności". (mir)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.