• 7.11 w piwnicy mieszkańca ul. Andersa kryminalni znaleźli 99 g marihuany.
    7.11 w piwnicy mieszkańca ul. Andersa kryminalni znaleźli 99 g marihuany. Fot. Archiwum policji
13.11.2017

Kronika policyjna: 5-12 listopada

Kolejny tydzień nie przyniósł sensacyjnych wydarzeń. Na czoło wysuwają się pijani opiekunowie 11-miesięcznego chłopca. Policja zanotowała też potrącenia pieszych i rowerzystki, a w Lasowicach spłonął vw golf.

Cofał i potrącił

Tarnowskie Góry. 6.11 na ul. Opolskiej samochód potrącił pieszego. Kierowca cofał, nie upewniwszy się, czy ma wolną drogę. Ranny trafił do szpitala.

Złodziej na działkach

Tarnowskie Góry. 6.11 w ogrodzie działkowym przy obwodnicy włamano się do altany i biura. Skradziono narzędzia i uszkodzono szafę. Straty wyceniono na ponad 600 zł.

"Marycha" w piwnicy

Tarnowskie Góry. 7.11 w piwnicy mieszkańca ul. Andersa kryminalni znaleźli 99 g suszu roślinnego. Po zbadaniu okazało się, że to marihuana.

Rower za grubą kasę

Radzionków. 7.11 z posesji przy ul. Męczenników Oświęcimia skradziono rower. Jednoślad był wart 6 tys. zł.

Zatoczył się

Wilkowice. 8.11 na ul. 3 Maja jadący na motorowerze siedemnastolatek potrącił mężczyznę. 59-latek szedł z przeciwka i zataczał się. Ranny trafił do szpitala.

Włamanie

Tarnowskie Góry. 8.11 nieznani sprawcy włamali się do mieszkania przy ul. Ułańskiej. Ukradli laptop i pieniądze. Straty sięgają 5,5 tys. zł.

Bez uprawnień

Nowe Chechło 8.11 na ul. Lasowickiej policjanci zatrzymali 28-latka, na którym ciążył zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, wydany przez tarnogórski sąd. Ponadto samochód, którym się poruszał był nieubezpieczony.

Złodziej w szatni

Tarnowskie Góry. 8.11 z szatni GCR Repty skradziono telefon komórkowy wart 650 zł.

Kontenery na wagę złota

Świerklaniec. 9.11 z terenu oczyszczalni przy ul. Wiosennej skradziono dwa kontenery. Ich wartość to 20 tys. zł.

Spłonął samochód

Tarnowskie Góry. 9.11 na ul. Broniewskiego spłonął samochód. Volkswagen golf wart był 4 tys. zł.

Kto to zje?

Zbrosławice. 9.11 z silosu przy ul. Wolności skradziono 3 tony paszy dla zwierząt. Straty wynoszą 3 tys. zł.

Potrącona rowerzystka

Tarnowskie Góry. 10.11 na ul. Wyszyńskiego samochód potrącił 19-latkę jadącą na rowerze. Poszkodowaną odwieziono do szpitala.

Pijany wtargnął na jezdnię

Radzionków. 10.11 na ul Kużaja seicento potrącił pieszego. Mężczyzna był pijany. Wtargnął na przejście dla pieszych.

Znęcał się

Miasteczko Śląskie. 11.11  policja zatrzymała 51- latka, który od 2014 roku znęcał się nad żoną. Mężczyzna ma także na koncie kierowanie po pijanemu samochodem.

Promile za kierownicą

Świerklaniec. 11.11 na ul. Tarnogórskiej policja zatrzymała 24-letniego Pawła W. Mężczyzna był pijany, miał w organizmie 1,3 prom. alkoholu i kierował fordem focusem. Czynił to na tyle nieudolnie, że wjechał w znak drogowy.

Przywłaszczony telefon

Tarnowskie Góry. 12.11 mieszkaniec ul. Kruczej zgłosił policji, że w jednym z tarnogórskich lokali nieznany sprawca przywłaszczył sobie jego telefon. Strata to ok. 2 tys. zł.

Nietrzeźwa "opieka"

Kalety. 12.11 policja zatrzymała 50-letnią kobietę z bagażem 3 promili alkoholu w organizmie i niewiele od niej trzeźwiejszego mężczyznę (2,5 prom.) w wieku 28 lat. Para "zajmowała się" 11-miesięcznym chłopcem. Policję zawiadomił świadek, który zauważył zataczających się "opiekunów".

Ogień w blaszaku

Świerklaniec. 8.11 po godz. 12 przy ul. Głównej paliła się wewnętrzna tylna ściana blaszaka, w którym jest sklep. Przyczyna pożaru - nieszczelny przewód kominowy. Straty - ok. 4 tys. zł.

Zatrzymany za rozbój

Piekary Śląskie. 12.11 policja zatrzymała 21-latka podejrzanego o dokonanie rozboju i kradzieży telefonu. Teraz poszukiwany jest drugi sprawca. Grozi im do 12 lat więzienia.

Odnaleźli zgubionego

Woźniki. 7.11 policja poszukiwała 85-latka, który wyszedł z domu i do następnego dnia nie powrócił. Mężczyznę odnaleziono w lesie. Udzielono mu pierwszej pomocy, potem zaopiekowali się nim lekarze.W akcji poszukiwawczej uczestniczyło ponad 100 policjantów, ponad 30 strażaków, funkcjonariusze Straży Leśnej oraz członkowie Grupy Poszukiwawczo – Ratunkowej z OSP w Solarni z psami wyszkolonymi do poszukiwania osób.


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.