•  
      policja.gov.pl
12.08.2019

Kronika policyjna 5 sierpnia – 11 sierpnia

Policja znów ostrzega przed oszustami, „wnuczkami” i „policjantami”. Kobieta z Tarnowskich Gór straciła przez nich 30 tys. zł. Przypominajmy starszym, rodzicom, dziadkom, mówmy sąsiadom, znajomym, przyjaciołom, że oszuści nie oszczędzają nikogo. Przypominajmy o rzeczach oczywistych, by nie wpuszczać nikogo do domu, nie wdawać się w dyskusje z osobami podającymi się za stróżów prawa, którzy żądają od nas pieniędzy. I pamiętajmy, że rozmowa z operatorem numerów telefonów 112 i 997 jest i bezpłatna, i pozwala sporo zaoszczędzić.

Utracone panowanie

Tworóg. 11.08 na ul. Renarda Radosław P., pijany, 0,8 prom alkoholu w organizmie kierowca minisamochodu, utracił panowanie nad kierownicą i wjechał do rowu. Ranna została pasażerka.

Na tył

Tarnowskie Góry. 11.08 na ul. Repeckiej vw polo kierowany przez 57-latka wjechał w tył passata. Obaj kierowcy zostali ranni. Dzień wcześniej na obwodnicy w tył bmw wjechał vw transporter. Ranny został kierowca bmw.

Nakło Śląskie. Tego samego dnia na ul. Głównej ford wjechał w tył skody, ta, siłą odrzutu, uderzyła w opla tigrę. Ranna została kobieta kierująca skodą.

Uwaga, rowerzysta!

Świerklaniec. 10.08 na ul. Tarnogórskiej hyundai kierowany przez 69-latka potrącił jadącego rowerem 61-latka. Kolarz trafił do szpitala.

Pił i wpadł

Wieszowa. 9.08 na ul. Armii Krajowej policjanci z drogówki zatrzymali Dawida J. Kierowca forda mondeo miał w organizmie 2 prom. alkoholu.

Zbrosławice. Dzień wcześniej na ul. Traugutta wpadł Michał O., który kierował vw polo i miał w organizmie 1,3 prom. alkoholu.

Oszuści nie odpuszczają

Tworóg. 7.08 nieznani sprawcy podając się za członków rodziny 78-letniej kobiety oraz za policjantów wyłudzili od niej 30 tys. zł.

Telefon zamiast widelca

Tarnowskie Góry. 7.08 na ul. Opolskiej, mężczyzna oferujący do sprzedaży sztućce ukradł telefon potencjalnemu klientowi. Odwróciwszy uwagę wyjął mu aparat z kieszeni koszuli.

Zniszczony, ale po co?

Tarnowskie Góry. 6.08 nieznany sprawca zniszczył karoserię renault thalia zaparkowanego przy ul. Słoneczników. Porysowany lakier i przecięta opona to strata 1500 zł.

Zostawiona torebka

Nowe Chechło. 6.08 w lokalu przy ul. Lasowickiej, z zostawionej bez opieki damskiej torebki zginął portfel z dokumentami i 1000 zł.

Co było w szafce?

Tarnowskie Góry. 6.08 ktoś włamał się do szafki ubraniowej w Parku Wodnym, z której skradziono portfel z dokumentami, telefon i klucze do toyoty. Z samochodu zniknął z kolei laptop.

Na przejściach

Tarnowskie Góry. 7.08 na przejściu przez ul. Kościuszki volkswagen potrącił chłopca, który zza węgła budynku wtargnął na jezdnię. 8-latek trafił do szpitala. Dwa dni wcześniej na przejściu przez ul. Wyszyńskiego hyundai potrącił 80-latkę. Kobieta trafiła do szpitala.  

panele podłogowe na Ceneo

Artykuł ukazał się w GWARKU 32/2019 z 13.08.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.