•  W wypadku przy ul. Orzechowskiej w Nakle Śląskim ucierpiała pasażerka skody.
     W wypadku przy ul. Orzechowskiej w Nakle Śląskim ucierpiała pasażerka skody. Fot. Archiwum policji
13.01.2020

Kronika policyjna 6 stycznia – 12 stycznia

Znów dali o sobie znać samochodowi złodzieje. W ubiegłym tygodniu w powiecie tarnogórskim skradziono dwa cenne samochody. Kradzieże drogich aut zdarzają się stosunkowo często. Nie wiadomo, czy wozy kradzione są na części, czy na sprzedaż daleko za granicami Unii Europejskiej. A oprócz tego… Jak zwykle „drobnica”, policyjna rutyna, włamania, wypadki, kolizje.

Kradną akumulatory

Tarnowskie Góry. 12.01 z forda fiesty zaparkowanego przy ul. Słoneczników skradziono akumulator. Straty właściciela to 200 zł.

Celiny 8.01 akumulator skradziono z ciężarówki zaparkowanej przy ul. Diamentowej. Wartość strat to 1760 zł.

Wymuszenie

Nakło Śląskie. 11.01 na ul. Orzechowskiej piekarzanin kierujący vw golfem nie udzielił pierwszeństwa tarnogórzaninowi jadącemu skodą. Auta zderzyły się, ranna została pasażerka skody.

Znieważony policjant

Brynek. 10.01 zatrzymano 29-latka, który znieważył policjanta. Zajście miało miejsce podczas interwencji.

Kradzież bez precedensu

Ożarowice. 10.01 z posesji przy ul. Wąskiej skradziono trampolinę do skakania oraz dmuchanego świętego Mikołaja wraz z kompresorem. Straty sięgają 1000 zł.

Na przejściu

Boruszowice. 9.01 na przejściu dla pieszych przez ul. Słowiańską, samochód potrącił 3 osoby. Dwoje pieszych przewieziono do szpitala, trzeci, sześcioletni chłopiec, nie odniósł obrażeń i mógł wrócić do domu.

Dozór

Tarnowskie Góry. 9.01 prokurator zastosował policyjny dozór wobec 24-latka ze Świetochłowic, który dwa dni wcześniej został ujęty przez ochronę sklepu na próbie kradzieży. Okazało się przy okazji, że mężczyzna ma na koncie kradzież rozbójniczą w Piekarach Śląskich i jeszcze jedno przestępstwo w Tarnowskich Górach.

Kradną drogie

Zbrosławice. 9.01 z posesji przy ul. Morcinka skradziono bmw x5. Wartość auta to 200 tys. zł.

Tarnowskie Góry. Dwa dni wcześniej z ul. Polarnej skradziono samochód volkswagen multivan. Wartość auta to 148 tys. zł.

Nie tylko rower

Tarnowskie Góry. 7.01 z pomieszczeń gospodarczych przy ul. Starej skradziono rower, narzędzia elektryczne i inne przedmioty. Straty właściciela to 2 tys. zł.

Metoda „na ZUS”

Tarnowskie Góry. 7.01 81-letni mieszkaniec budynku przy ul. Korczaka został okradziony. Kobieta podająca się za pracownicę ZUS-u ukradła mu portfel z 200 euro.


Artykuł ukazał się w GWARKU 2/2020 z 14.01.2020

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.