•  W Tąpkowicach zderzyły się trzy pojazdy, w tym autobus
     W Tąpkowicach zderzyły się trzy pojazdy, w tym autobus Fot. Dzięki OSP Tąpkowice
16.04.2018

Kronika policyjna: 9-15 kwietnia

Mężczyzna uderzył w głowę sąsiadki butelką, inny znęcał się nad żoną, jeszcze inny pobił kobietę. Damscy bokserzy to indywidua godne napiętnowania, budzące obrzydzenie ludzi uznających system wartości wypracowany już po epoce kamienia łupanego.

Oszukani w sieci

Tarnowskie Góry. 15.04 na policję zgłosił się mieszkaniec ul. Andersa, który kupił na aukcji internetowej konsolę do gier. Zapłacił 400 zł, a towaru nie dostał.

Przywłaszczył

Nakło Śląskie. 15.04 mieszkanka ul. Orzechowskiej zawiadomiła policję, że nieznany sprawca przywłaszczył sobie jej telefon.

Groził i pobił

Tarnowskie Góry. 14.04 na ul. Nakielskiej dzielnicowi zatrzymali 26-latka. Mężczyzna zastraszył i pobił kobietę.

Włamali się

Tarnowskie Góry. 14.04 włamano się do domu przy ul. Komuny paryskiej. Nieznany sprawca ukradł 150 zł, 80 dolarów i 550 euro.

Domowy tyran

Orzech. 14.04 na ul. Szkolnej policja zatrzymała 41-latka. Mężczyzna znęcał się nad żoną i naruszył nietykalność funkcjonariusza.

Katalizatory

Tarnowskie Góry. 14.04 kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn z Bytomia i Piekar Śląskich. Są podejrzani o kradzież katalizatorów spalin z samochodów.

Zderzenie

Tąpkowice. 14.04 na głównej drodze zderzyły się 2 samochody i autobus. Nikt nie ucierpiał.

Fałszywy banknot

Tarnowskie Góry. 13.04 pracownik banku przy ul. Strzeleckiej zawiadomił policję o kliencie, który chciał wymienić zniszczony banknot 50 zł. Okazało się, że jest fałszywy.

Z kieszeni

Tarnowskie Góry. 12.04 mieszkaniec ul. Powstańców Śląskich zawiadomił, że nieznany sprawca skradł mu z kieszeni spodni portfel z dokumentami.

Pijani za kółkiem

Kalety. 11.04 na ul. Koszęcińskiej zatrzymano do kontroli volkswagena z Władysławem K. za kierownicą. 43-latek miał w organizmie ok. 1,5 prom. alkoholu. Tego samego dnia na ul. XXX-lecia wpadł kierujący po pijaku oplem. 47-letni Mariusz B. miał w organizmie 3 promile alkoholu.

Tarnowskie Góry. Tego samego dnia na ul. Edukacji Narodowej zatrzymano kierującą audi 37-letnią Małgorzatę C. Jechała z bagażem promila alkoholu w organizmie. Dzień wcześniej na ul. Sienkiewicza w ręce policji wpadł kierowca renault, 37-letni Sławomir G. Jego wynik to 1,7 promila.

Brutal

Radzionków. 11.04 na ul. Nieznanego Żołnierza zatrzymano mężczyznę, który trzy dni wcześniej uderzył butelką w głowę sąsiadki.

Wymusili

Nakło-Chechło. 10.04 nad zalewem dwóch nieznanych sprawców zastraszyło 58-latka i wymusiło od niego 60 zł.

Zatrzymany i aresztowany

Tarnowskie Góry. 10.04 policyjni wywiadowcy zatrzymali 32-letniego mieszkańca Bytomia, który włamał się do dwóch samochodów ford, z których kradł radia i narzędzia budowlane. Nazajutrz aresztował go sąd.

Gość z daleka

Tworóg. 9.04 policja zatrzymała obywatela Mołdawii, który kierował samochodem mimo zakazu sądu w Ełku.

Potrącona

Kamieniec. 9.04 na drodze gruntowej samochód kierowany przez 20-latka, podczas cofania potrącił kobietę. Ranna trafiła do szpitala.

Ratowali chorego

Radzionków. 10.04 w mieszkaniu przy ul. K. Adamieckiego zabrakło prądu i przestała działać aparatura medyczna niezbędna dla chorego lokatora. Pomogli strażacy, którzy podpięli zasilanie z samochodu ratownictwa technicznego.

Ogień w hurtowni napojów

Zbrosławice. 9.04, ok. godz. 11.30 wybuchł pożar na składowisku palet i plastikowych skrzynek koło hurtowni napojów przy ul. Oświęcimskiej. Spaliła się też część magazynu. Przypuszczalna przyczyna to zaprószenie ognia, a szacowane straty – 35 tys. zł. (CR)


Artykuł ukazał się w GWARKU 16/2018 z 17.04.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.