27.02.2017

Tarski się odchudza

98,9. Czyli o 0,6 kg w dół. Podobno, a czemuż miałbym nie wierzyć pani Oli z Naturhouse, mieszczę się w normach, jeśli idzie oczywiście o utratę wagi. Będąc na Naturhouse`owej diecie, traci się tygodniowo między kilogramem a pół kilograma, przy czym największe spadki wagi notowane są zaraz na początku. Tak też było i u mnie, bo na początku ubywało mi nawet po dwa, czy też trzy kilo tygodniowo. Teraz trzeba się zadowolić tym, co jest, ale i tak mam sporą satysfakcję, że kiedy wchodzę na wagę, widzę, że jest mnie coraz mniej i mniej.

Lato. Dwa ostatnie dni, przed napisaniem tego tekstu, były bardzo ciepłe. Nie dziwi więc, że zapełniły się miejsca pod parasolami na Rynku i w innych miejscach, a bliźni z rozkoszą sączą z wysokich, pokrytych rosą szklanek, jasnozłocisty, perlisty napój. Zazdrość to nie najlepsze słowo, by oddać, co odczułem na ten widok, ale nie będę szukał innego. W każdym razie nie dałem się zwieść. Kufelek piwka to chyba około 300 kalorii, czyli mniej więcej jedna czwarta tego, co wolno mi pochłonąć. Zważywszy zaś na fakt, że po kufelku pierwszym jest mi lepiej, po kufelku drugim humor mam (że sparafrazuję profesora Stanisławskiego), pewno wypiłbym ze trzy, więc wolę nie.

Także wolę nie ryzykować i nie uczestniczyć, nie organizować, nie urządzać, nie chodzić (niepotrzebne skreślić) na grille. Pieczone mięsiwo dobre jest, nawet bardzo dobre, zakropione kufelkiem (o kufelku wyżej) wyborne lub jeszcze lepiej. Ale nie dla mnie. Albo rybki, albo akwarium, jak stwierdziła konduktorka w pociągu, w którym było gorąco, lecz nie było światła, kiedy pasażerowie domagali się połączenia obu luksusów.

Póki co przede mną jeszcze kilka dni w naszym wstającym z kolan kraju. Potem zasłużony urlop i lista pokus długa na łokieć. Co będzie po powrocie? Osobiście wierzę, że się nie ugnę i wróci mnie mniej, niż wyjechało. Zobaczymy.

Jacek Tarski


Odcinek 15

Odcinek 14

Odcinek 13

Odcinek 12

Odcinek 11

Odcinek 10

Odcinek 9

Odcinek 8

Odcinek 7

Odcinek 6

Odcinek 5

Odcinek 4

Odcinek 3

Odcinek 2

Odcinek 1


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.