27.02.2017

Tarski się odchudza

Kamień z serca. Przypomnę, że w zeszłym tygodniu z wagi “spadło” zaledwie 20 dekagramów. Na szczęście w tym tygodniu natura wszystko wyrównała. Okazało się, że ważę o 1,9 kg mniej, niż tydzień temu. To oznacza, że w sumie spadło ze mnie około 9,5 kilograma. Teraz więc ważę dokładnie tyle, ile ważyłem przed przystąpieniem do pierwszego eksperymentu z Naturhouse w 2011 roku. Daje to również pojęcie o tym, jak bardzo się, jak to mówią, spasłem. Cóż, mądrych słuchać trzeba, nie jeść tłusto, nie pić piwska i w ogóle się pilnować. Utyć łatwo, ale schudnąć potem…

Pod moimi relacjami w internecie pojawiły się komentarze. Jak zwykle część z nich jest mało przyjemna. Komentatorzy zarzucają mi np., że to, co robię, czyli chudnę, robię pod publiczkę tak zwaną. Cóż, ciekawa to koncepcja. Męczyć się pod publiczkę, żyjąc jabłkami i zerotłustym jogurcikiem i gotowaną rybą. Dobrej zabawy, ja się wypisuję. Dla siebie, to co innego, gotów jestem, zwłaszcza że los dał mi nie tak dawno poważne ostrzeżenie, że muszę coś z sobą zrobić.

Drugi, nie mniej ciekawy zarzut, to ten o łatwiźnie. Że niby to łatwe schudnąć. Skoro tak, to czemu po świecie chodzi tylu fetniaków? Czemu tłuścioch jeden z drugim po prostu nie schudnie? Toć to i mniej się męczy, i mniej kłopotów z nabyciem ubrań... Taka to łatwizna. Nic, tylko spróbować i dzielić się z bliźnimi doświadczeniami.

Trzecia, ostatnia sprawa z komentarzy dotyczy tego, że projekt mojego odchudzania ma charakter komercyjny, że reklamujemy firmę Naturhouse. Tak, reklamujemy, bo z reklam, między innymi, żyjemy, a Naturhouse płaci nam za kampanię tak samo, jak płacą inne podmioty, czyli ogłoszeniodawcy. A że do kampanii dodaliśmy moje 115 kilogramów, by na ich przykładzie pokazać, co przy odrobinie samozaparcia da się osiągnąć, to już nasza sprawa.

Jacek Tarski

Odcinek 7

Odcinek 6

Odcinek 5

Odcinek 4

Odcinek 3

Odcinek 2

Odcinek 1


komentarze
REKLAMA
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.