27.02.2017

Tarski się odchudza

Paradoks. Jest mnie coraz mniej, a waga stoi w miejscu. Jak to możliwe? Pani Ola mówi, że “spada” mi tłuszcz. Mam go, co wynika z odczytu analizatora, mniej niż w zeszłym tygodniu.

To dobrze, bo tłuszcz to rzecz niedobra, dla odchudzającego się prawdziwe przekleństwo. – Gdzie jest "ale" ? – spytała moja żona, kiedy opowiadałem jej o wynikach wizyty w Naturhouse?

No właśnie, ale. Ale mam w organizmie za dużo wody. Fakt, poranek przed wizytą w Naturhouse wyróżniał się pośród innych tym, że okropnie chciało mi się pić. Rano, jeszcze w domu, do śniadania, wypiłem dwie duże szklanki wody mineralnej (tak, rano piję wodę, zamiast kawy czy herbaty). Potem, po przyjściu do redakcji, łyknąłem jeszcze przynajmniej półtorej szklanki, a w czasie porannego pisania jeszcze ze dwa razy sięgnąłem po butelkę. Ile wypiłem? Co do mililitra nie wyliczę, ale mogę śmiało założyć, że było tego ponad litr i to sporo. Łatwo porachować, że z powodu samej wody, którą wytrąbiłem, moja waga wzrosła o kilogram. No, ale nie po to się odchudzam, żeby niepowodzenia tłumaczyć wypitą wodą.

Zastanawiam się, co u mnie szwankuje. I mam. Pewno chodzi o regularność, o właściwy rytm przyjmowania posiłków. Śniadanie o 7.15, drugie śniadanie o 10, potem jeszcze przekąska, czyli jogurcik po 12, obiad o 16, podwieczorek o 18 i kolacja koło 19.30, nawet o 20. I tego się trzymać, pilnując przy tym, by nie jeść tłustego, smażonego, wszystkiego tego, co jest na indeksie.

Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. A najłatwiej się tłumaczyć, że to się stało, tamto przeszkodziło, owo nie wyszło itd. Koniec gadania. Biorę się za siebie i zaczynam życie z zegarkiem w dłoni. Potem na wagę i musi być dobrze. Musi. Musi!

Jacek Tarski

Odcinek 29

Odcinek 28

Odcinek 27

Odcinek 26

Odcinek 25

Odcinek 24

Odcinek 23

Odcinek 22

Odcinek 21

Odcinek 20

Odcinek 19

Odcinek 18

Odcinek 17

Odcinek 16

Odcinek 15

Odcinek 14

Odcinek 13

Odcinek 12

Odcinek 11

Odcinek 10

Odcinek 9

Odcinek 8

Odcinek 7

Odcinek 6

Odcinek 5

Odcinek 4

Odcinek 3

Odcinek 2

Odcinek 1


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.