27.02.2017

Tarski się odchudza

No to mnie waga pani Oli wprawiła w dobry nastrój, pokazując, że ubyło mi kilo. Cieszy, zwłaszcza że nie bardzo się namęczyłem i utrata wagi przyszła mi stosunkowo łatwo.

Wciąż jednak zwracam uwagę na to, że do granicy 95 kg zbliżam się asymptotycznie, niczym niejaki Syzyf, który kulał pod górkę kamień, a kiedy już był prawie na szczycie, kamień staczał się na dół i musiał zaczynać da capo al fine, czyli od początku, i znów sytuacja się powtarzała, i tak w kółko.

Pytałem w Naturhouse, czy w okresie świątecznym i noworocznym jest ktoś, kto schudł choćby jeden kilogram. Byłem pewny, że takich klientów nie mają. Wszak żaden zdrowy człowiek nie odmówi sobie rybki i czego tam jeszcze na święta. Jak wiadomo wszystkie świąteczne specjały są w Naturhouse na czarnej liście i jeść ich nie wolno, bo albo są tłuste, albo słodkie, albo w inny sposób nieodpowiednie. Okazało się, że moja pewność była nieuzasadniona, bo ponoć jest jeden pan, któremu przez święta i Nowy Rok ubyło aż 3 kilo. Zastanawiam się, jak on to zrobił? Człowiek o żelaznej woli chyba. Twardziel, jak mówią Amerykanie.

A tak zupełnie poważnie, to często słyszę, że ten czy ów nie mógłby się odchudzać, bo nie wyobraża sobie, że można zrezygnować z ziemniaków. Ciekawe. Jeśli mi czegoś w mojej diecie brakuje, to najmniej odczuwam brak ziemniaków. Jasne, zjadłbym placka kartoflanego, zjadłbym szałotu śląskiego, ale bez przesady! Żeby tęsknić za grulami na co dzień. Wydaje mi się, że to jakaś pomyłka.

Jacek Tarski

Odcinek 38

Odcinek 37

Odcinek 36

Odcinek 35

Odcinek 34

Odcinek 33

Odcinek 32

Odcinek 31

Odcinek 30

Odcinek 29

Odcinek 28

Odcinek 27

Odcinek 26

Odcinek 25

Odcinek 24

Odcinek 23

Odcinek 22

Odcinek 21

Odcinek 20

Odcinek 19

Odcinek 18

Odcinek 17

Odcinek 16

Odcinek 15

Odcinek 14

Odcinek 13

Odcinek 12

Odcinek 11

Odcinek 10

Odcinek 9

Odcinek 8

Odcinek 7

Odcinek 6

Odcinek 5

Odcinek 4

Odcinek 3

Odcinek 2

Odcinek 1


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.