27.02.2017

Tarski się odchudza

Po pierwsze, Pani Olu, Pani mi wybaczy tę Kasię z poprzedniego numeru. Myślałem i mówiłem o Pani, a napisałem o Kasi, mając na myśli panią Kasię, która kiedyś dbała o moją wagę. Przepraszam zatem serdecznie.

Po drugie, przyznaję z ręką na sercu, że się sprzeniewierzyłem. Ale pokusa była silna. Z jednej strony talerzyk z chudym serkiem, piersią z kury na parze i łyżką szarego ryżu, z drugiej stek w sosie z whisky, pieczona kaczka, rolada, modro kapusta, kluseczki, torcik... No i przegrałem, przegrałem sam ze sobą. Wybrałem to, co po prawej. Co prawda tylko dwa razy, w pozostałe dni starałem się być posłuszny wskazaniom pani Oli i wcinać jogurcik z błonnikiem oraz sałatkę z tuńczyka w sosie własnym. Jednak to wystarczyło.

Co najciekawsze, miałem tego pełną świadomość. Idąc do Naturhouse, dokładnie wiedziałem, że w tym tygodniu nie schudłem. Co prawda wcześniej, po powrocie z przepięknego Cypru i solidnych Niemiec, również miałem się czego obawiać, bo nie pościłem tam bynajmniej, ale jednak ruch, spacery, wędrówka spowodowały, że kalorie ponadnormatywne spalałem. Tu tak dobrze nie było. Com pożarł, musiało się we mnie odłożyć.

Zatem... Tadam! Trzy, dwa, jeden i... Na wagę. A tam... No żesz, kurczę blade! Kurza twarz! Motyla noga! (Że puszczę sobie tę wulgarną wiązankę pod adresem nadmiaru kalorii) 102 z haczykiem było, teraz waga wskazuje 102,5, 103, 103,4... Kilo dwieście w plecy. Dwa wyskoki, żadne tam obżarstwo, dobra kolacja i dobry obiad z deserkiem po prostu. I tydzień wyrzeczeń do luftu. Teraz trzeba zacisnąć pasa i przeżyć do następnego razu bez ekscesów. Dałem słowo, że tak zrobię. Teraz tylko tego słowa dotrzymać... Niby drobiazg, ale...

Jacek Tarski

Odcinek 10

Odcinek 9

Odcinek 8

Odcinek 7

Odcinek 6

Odcinek 5

Odcinek 4

Odcinek 3

Odcinek 2

Odcinek 1


komentarze
REKLAMA
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.