gwarek nr 40/2018

Biegli nie mogli stwierdzić, kto odpowiada za spowodowanie wypadku, w którym zginęło dwoje motocyklistów. Wiadomo, że przyczyną było zjechanie na przeciwległy pas drogi. Ale kto zjechał? Motocyklista? Motocyklistka? Więcej na temat ustaleń biegłych w Gwarku.

Chaosem skończyło się wprowadzenie ruchu wahadłowego na moście w Kaletach. Z powodu złej widoczności kierowcy spotykali się na środku przeprawy bez szans na wyminięcie. W końcu wezwano policję. Kto za to odpowiada?

Miasteczkowianin ma zapłacić mandat za wykroczenie popełnione w Holandii. Ale jego w ogóle tam nie było. Sprawą zajął się sąd, który stwierdził, że to nic nie szkodzi, był, nie był, mandat zapłacić musi. Jaki będzie finał sprawy?

Ponadto w Gwarku: Fiaskiem zakończył się konkurs na dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Miasteczku Śląskim. Nie było ani jednego chętnego * Przynajmniej w jednym momencie kierowca mówi prawdę. To wtedy, kiedy twierdzi, że nic nie pamięta. Ale trudno cokolwiek pamiętać, gdy w organizmie miało się 3,5 promila alkoholu * Czy znów zobaczymy Tour de Pologne? * Zniknął z Szyndrosa, będzie w Żyglinie przy ul. Śląskiej. Trwa przenoszenie pieca chlebowego zbudowanego jeszcze przez Donnersmarcków * Tomasz Mikołajczyk, nauczyciel informatyki z Tarnowskich Gór, został wpisany na listę Microsoft Innovative Educator Expert. Lista ekspertów zawiera obecnie nazwiska ponad 8 800 pracowników sektora edukacji z całego świata * 110 podpisów mieszkańców 8 budynków przy ul. Powstańców Śląskich w Tarnowskich Górach – tyle zebrała tarnogórzanka pod protestem w sprawie wycinki drzew * Ceny wody, smog i Mrachacz nie z SLD - rozmowa z Janem Miodkiem, kandydatem komitetu SLD Lewica Razem na burmistrza Tarnowskich Gór * Ulica Grzybowa, 30 sekund oszczędności * – Ten serwis nigdy nie opuścił muzeum w Bochum i pierwszy raz można go zobaczyć w innym miejscu. Wyjątkową porcelanę można oglądać w Muzeum w Tarnowskich Górach * W pontonie i na urwanie głowy - w Parku Wodnym w Tarnowskich Górach zamontowano dwie nowe zjeżdżalnie * Tarnogórskie Centrum Kultury świętuje 20-lecie. Powiada się, że publiczność głosuje nogami. Patrząc na to, ile osób do TCK na rozmaite imprezy przychodzi, widać, że jest co świętować * Nowoczesny sprzęt, lekarze specjaliści, darmowe EKG, UKG i wiele innych badań. Tarnogórskie stowarzyszenie "Na Zdrowie" prowadzi kolejny cykl akcji profilaktycznych - tym razem z myślą o sercu mieszkańców miasta * Derby dla Żyglina czyli piłkarski weekend: 6 i 7 października.

kup e-gwarek
poprzednie wydania
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.