gwarek nr 1/2020

W Ożarowicach opłata za odbiór posegregowanych śmieci wzrosła o 160 proc. W Krupskim Młynie jest jeszcze drożej. W Tworogu za odpady niesegregowane miesięczna opłata od osoby wynosi 75 zł. Rynek śmieci jest coraz bardziej nieprzewidywalny. – Nie minęły trzy miesiące od zawarcia umowy i wykonawca wystąpił do nas o podwyższenie wynagrodzenia o 10 proc. – mówi Klaudiusz Kandzia, burmistrz Kalet. Więcej w artykule "160 procent podwyżki. Śmieciami po kieszeni".

Ponadto w numerze: Przełom roku okazał się tragiczny. 2 stycznia w zabytkowej lokomotywie przy ul. Pokoju w Tarnowskich Górach znaleziono zwłoki mężczyzny. 28 grudnia w pożarze domu w Kaletach-Miotku zginęła 81-latka * Pieniądze są. Kiedy w Tarnowskich Górach pojedziemy drogami rowerowymi? * Kiedyś z samochodów kradziono radia, potem nawigację. Co złodzieje kradną teraz? * I stał się cud. Radni powiatowi zaczęli częściej bywać na sesjach i komisjach od czasu, gdy zmieniono regulamin wypłacania diet. Za nieobecność dostają po kieszeni * Drożej, ale za co? Jak zwykle z nastaniem nowego roku w górę idą opłaty i stawki podatków. Sprawdzamy, co zdrożało i co ile kosztuje * Marii Pańczyk-Pozdziej: Dalej będę robić to, co umiem najlepiej * Zapytaliśmy naszych czytelników, co w minionym roku ich zdaniem było najważniejszym wydarzeniem w Tarnowskich Górach i powiecie? Co uznają za największą porażkę, a co się udało? Najbardziej kontrowersyjny okazał się wybieg dla psów w Starych Tarnowicach * Harry Potter na cenzurowanym. Infekuje umysły i dusze dzieci * Chcecie zimy, no to macie! Przypominamy najostrzejsze zimy minionego półwiecza * Odra party - niezdrowa moda. Brak realizowania obowiązkowych szczepień przeciwko odrze skutkuje wzrostem zachorowań. Lekarze alarmują: będą problemy. Tymczasem niektórzy rodzice celowo dążą do zarażenia dzieci.

kup e-gwarek
poprzednie wydania
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.