gwarek nr 11/2019

Prawie 370 pojemników z nieznaną substancją w środku. Wiadomo, że do Zbrosławic trafiły nielegalnie. Są podejrzenia, że to materiały toksyczne i mamy do czynienia z działalnością zorganizowanej grupy przestępczej. Co udało się ustalić na ten temat? O tym w "Gwarku".

Rekordzista dostał 16,5 tys. zł nagrody rocznej na rękę. Sprawdzamy, ile urzędy wydały na nagrody i kto je otrzymał.

Poza tym w numerze: Boisko za 5,5 mln zł. Z usterkami * Wprowadzali klientów w błąd. Kara to 70 tys. zł * Przy ul. Powstańców Śląskich w Tarnowskich Górach wytną 46 drzew * Problem toalety na dworcu autobusowym przerasta urzędników * Małgorzata Włodarczyk, zawodniczka Centrum Wspinaczkowego Klif wygrała puchar Polski w prowadzeniu, który odbył się w weekend w tarnogórskiej hali sportowej * W Tąpkowicach gmina musiała zlikwidować latarnie przy ul. gen. Maczka w Tąpkowicach * Udało się wyłonić firmę, która dokończy rozgrzebaną inwestycje w Nowym Chechle. Będzie jednak znacznie drożej niż przewidywano * 72 godziny bejcowania. Dziczyzna wymaga cierpliwości * – Jednym ze współzałożyciel pierwszej śląskiej osady w Teksasie, czyli Panny Marii, był nasz krajan Jan Rzepa ze Starych Tarnowic – powiedziała Maria Pańczyk-Pozdziej. W tarnogórskim muzeum można oglądać wystawę "Śląscy Teksańczycy wczoraj i dziś" * Jaskra - późno wykryta grozi ślepotą * 60 lat kapłańskiej posługi księdza prałata doktora Herberta Jeziorskiego.

kup e-gwarek
poprzednie wydania
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.