gwarek nr 15/2019

Miała być afera z bezprawnym bądź nieetycznym wykorzystaniem mandatu przez Barbarę Dziuk, skończyło się na procesie. O jego finale i kulisach dziwnej publikacji informujemy w najnowszym "Gwarku".

W tygodniku także o tarnogórskiej Solidarności, która zażądała ustąpienia Ryszarda Proksy, zarzucając mu zdradę nauczycieli i obronę partyjnych interesów oraz o tym, jak wygląda strajk w naszym regionie.

W tym numerze tygodnika znajdą państwo także bezpłatny dodatek "Dom i ogród".

Ponadto: Zaproszenia na Bajkogłosy - koncert muzyki filmowej z najsłynniejszymi piosenkami z bajek polskich i Walta Disneya. Dla czytelników mamy 50 biletów * Zapadł wyrok w sprawie przedsiębiorcy, który zamontował kamerę w damskiej toalecie * Pozwolenie na pupila - zgodę na posiadanie małpy daje starosta, a na psa niebezpiecznej rasy burmistrz lub wójt * Firmy wywożą odpady do lasów - osiem ton śmieci w leśnictwie Pniowiec, sprasowane plastiki na dawnym torowisku w Zbrosławicach i odpady pomiędzy Boniowicami a Kamieńcem * W zeszłym roku Tarnowskie Góry wydały na oświatę 50 mln zł. Za te pieniądze można wybudować 100 boisk treningowych lub kupić wyposażenie dla 1250 placów zabaw * Policja rozbiła grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym transportem i składowaniem odpadów. Czy działała też w Piekarach Śląskich i Zbrosławicach? * 14 zł za godzinę akcji strażackiej * Szkic do portretu kobiety renesansu. O swoich pasjach opowiada Gabriela Horzela-Szubińska * Pod koniec marca organizowano "Karchowicką galę boksu amatorskiego", z której dochód przeznaczono na renowację kościelnego muru * Amputacja piersi to nie powód do wstydu * Strzybnica lepsza o bramkę - jak minął sportowy weekend?

kup e-gwarek
poprzednie wydania
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.