gwarek nr 16/2017 / 2017

Tarnogórzanin, Adam Balczarek jest pracownikiem szpitala powiatowego. Kilka miesięcy temu zaatakowano go w internecie. Ktoś, kto posłużył się nickiem Jacek Kowalski groził mu i jego żonie, urzędniczce starostwa. Balczarek zgłosił sprawę na policję. Jednak ta nie namierzyła numeru IP internauty. Funkcjonariusze zasłonili się konstytucją Stanów Zjednoczonych. Być może chodzi o to, że sprawa jest polityczna. Kilka dni temu przybrała nieoczekiwany obrót. Czytaj tekst "Internautę chroni konstytucja USA?".

Zachęcamy do lektury specjalnego dodatku "Wygodny dom". A w nim m.in.: Architekci Patrycja i Mariusz Sewerynowie oprowadzają po swoim domu * Reklamacja domu i mieszkania * Kominki wróciły do łask * ABC klimatyzacji * Jak grzać, by się ogrzać? * Modne wnętrze po polsku * Remontuj, ale daj żyć sąsiadom * Nowe komunalne w Tarnowskich Górach * Ostrożnie z przeróbkami w mieszkaniu.

Ponadto w numerze: * IPN uznał, że gen. Jerzy Ziętek jest symbolem komunistycznym. Czy przestanie być patronem ulic i GCR "Repty"? * Lada moment "Gwarkowi" stuknie sześćdziesiątka * Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie potrącenia rowerzysty w Kozłowej Górze. Sprawca uciekł z miejsca wypadku * Trwają przymiarki do uruchomienia linii autobusowej 810, która bezpośrednio połączyłaby Tarnowskie Góry z Gliwicami * Palenie podkładami kolejowy jest nielegalne, ale opłacalne * W Miasteczku radni będą pukać do drzwi i pytać mieszkańców, czy chcą się podłączyć do sieci ciepłowniczej * W Świerklańcu trwa druga edycja budżetu partycypacyjnego. Do podziału na cztery sołectwa jest niemal 200 tys. zł * Zakopower na Dniach Radzionkowa * Werner Nawrocki ze Sparty Tworóg to zapewne najstarszy piłkarz w powiecie tarnogórskim

kup e-gwarek
poprzednie wydania
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.