gwarek nr 17/2019

Jerzy Polaczek, poseł Prawa i Sprawiedliwości, wysłał do sądu pozew przeciwko Maciejowi Czempielowi, radnemu Rady Miasta Piekary Śląskie. Radny nazwał posła wulgarnie.

 Mieszkańcy Mikołeski boją się, że w pobliżu ich domów uruchomiona zostanie kopalnia kruszywa. Jeszcze nie jest przesądzone, że powstanie, na razie do końca maja w okolicznych lasach potrwają badania geologiczne. Mają wykazać, czy na tym terenie są złoża. Jeśli okaże się, że są, okolicy grozi dewastacja.

W numerze także: Kim pan jest, magistrze Bartkowski? - czyli o nowym sposobie oszustów internetowych * Mała dziewczynka w trybie pilnym została przeniesiona z jednej rodziny zastępczej do drugiej. Rodzice zastępczy są zrozpaczeni * W Boruszowicach będą budować remizę * Prawdziwy facet chroni kobietę przed nią samą, czyli o rekolekcjach, których temat wzburzył internautki * Kradli mięso, trafią przed sąd - jak wpadli pracownicy zakładów w Radzionkowie? * Nastolatka chciała sprzedać dziewictwo, trafi do poprawczaka za napad * Inwestycja w Kaletach, która budzi emocje * Jak ułatwić życie osobom autystycznym? * Nie ograniczamy się do jazdy agresywnej - w Tarnowskich Górach powstał rolkowoPARK * Rajski ptak i suknia z 60 egzemplarzy Gwarka - Marta Sowińska zajęła II miejsce w konkursie fryzjerskim Kreator * Zdjęcia Teodora Segieta pomogą zrozumieć świat * Piekary Ślaskie chcą przejąć kaplicę * Przypominamy historię muszli koncertowej w tarnogórskim parku * Śmieci w obiektywie kamery * Gwarek wygrał derby z Ruchem.
kup e-gwarek
poprzednie wydania
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.