gwarek nr 19/2019

Związkowcy doszli do porozumienia z władzami powiatu w sprawie podwyżek dla pracowników starostwa tarnogórskiego. Otrzymali po 140 złotych brutto, podczas gdy samorząd proponował po 70 złotych. Kwota (doliczona do wynagrodzenia zasadniczego od stycznia tego roku) ma zakończyć temat tegorocznych podwyżek. Od przyszłego roku urzędnicy liczą, że pensje znów wzrosną. Związkowcy chcą zacząć rozmowy na ten temat już we wrześniu. Więcej w artykule "Urzędnicy upomnieli się o pieniądze".

3 lata więzienia. Taki wyrok usłyszał Sylwester J., który w sierpniu ubiegłego roku podpalił w Tarnowskich Górach bezdomnego mężczyznę. Nie satysfakcjonuje to prokuratury. Czy 3 lata za podpalenie człowieka to adekwatna kara?

Ponadto m.in.: Bobrom w Zendku mówią "DOŚĆ". jak chcą się ich pozbyć? * Prokurator przy stłuczce * Postawili barierki przy ruchliwej drodze, by było bezpieczniej. Teraz zasłaniają widoczność * Szumidła, korupcja i kredyty na słupy - o zagrożeniach w biznesie mówi dr Dariusz Woźnicki, dyrektor Agencji Bezpieczeństwa Gospodarczego z Tarnowskich Gór * Grają świetnie, mogliby awansować do superligi, ale... nie mają na to pieniędzy * TG Big Band świętuje 10-lecie i marzy o płycie * Rob Roy z Orzecha to jeden z trzech psów na całym Śląsku z uprawnieniami do udziału w akcjach poszukiwawczo-ratowniczych na gruzowiskach * Marta Lubos z polską koroną karateków * Sędzia wyrzucił trenera Ruchu Radzionków na trybuny.

kup e-gwarek
poprzednie wydania
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.