gwarek nr 2/2019

Tarnowskie Góry przestały być miastem 60-tysięcznym już kilka lat temu i mieszkańców nadal ubywa. We wszystkich gminach powiatu tarnogórskiego było w ubiegłym roku więcej zgonów niż urodzeń. Co poprawia statystyki niektórym gminom? O tym w artykule "Ubywa mieszkańców. Jest nas coraz mniej".

Plotkowano o śmiertelnym pobiciu, a okazało, że 43-latek zmarł z przyczyn naturalnych. Znane są też wyniki sekcji zwłok 33-latka, którego ciało znaleziono na drodze między Świerklańcem a Kozłową Górą. Więcej w artykule "Nie żyją trzej mężczyźni. Dlaczego?".

Ponadto w numerze: Za nieobecność radni utracą część diety. Gdyby uchwała tej treści została podjęta cztery lata temu, samorząd wydałby na diety radnych minionej kadencji 100 tys. złotych mniej * Odnaleziono ciało zaginionej 58-latki * Burmistrz nie dał kasy na punkt dla bezrobotnych * Trzy zatrucia czadem w jednym budynku w Bobrownikach Śląskich * Budżet Tarnowskich Gór na 2019 rok to 314 mln zł. Ile z tych pieniędzy zostanie wydanych na inwestycje? * Radni punktują burmistrza za budżet Miasteczka Śląskiego * Pieniądze na sport. Ile dostały tarnogórskie kluby? * Noworoczne postanowienia? Po co, skoro i tak jestem zarąbisty - spytaliśmy kilkoro znanych mieszkańców powiatu tarnogórskiego, czy robią postanowienia związane z nowym rokiem, a jeśli tak, to jakie * Na naszym terenie szykuje się wiele ciekawych wydarzeń pod szyldem WOŚP, w tym kilka sportowych * W niedużej Niezdarze nie ma i nigdy nie było kościoła. Był jednak czas, że w miejscowości tej znajdowała się cerkiew * Alicja - mistrzyni Polski w ujeżdżeniu.

kup e-gwarek
poprzednie wydania
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.