gwarek nr 2/2020

Kara 10 lat więzienia za podżeganie do zabójstwa i 15 lat za próbę zabójstwa. Tak postanowił sąd. Historia zaczęła się od sceny jak z gangsterskiego filmu, która rozegrała się na drodze pomiędzy Połomią a Brynkiem. Więcej w artykule "Nie udało mu się zastrzelić, więc chciał zlecić zabójstwo".

Mężczyzna, jak twierdzi prokuratura, ma na koncie 1410 przestępstw. Wszystkie dotyczą "lewych" pożyczek, które brał, podszywając się pod osoby, które o pożyczkę nigdy się nie ubiegały. W sumie oszustwa opiewają na ponad 1,3 mln zł.

Ponadto w numerze: Zbiórki WOŚP znów rekordowe * Grupa mieszkańców Krupskiego Młyna chce przywrócenia poprzedniej nazwy ulicy. Jak napisali w petycji zmiana nie była z nimi konsultowana, nie była też ich pomysłem. O zmianie części adresu – z ul. Władysława Świerczewskiego na ul. św. Anny dowiedzieli się z mediów społecznościowych * W Starych Tarnowicach testują, czy pulsujące światło poprawi bezpieczeństwo * Statystyka minionego roku - nasze gminy przed wyludnianiem chroni tylko migracja * Nowe ceny biletów autobusowych: papierowe w górę, miesięczne w dół * Pobożnie i z ładnym brzmieniem - tak ocenia występ Parafialnej Kamiliańskiej Orkiestry Dętej z Tarnowskich Gór jej dyrygent Aleksander König, który tym razem zajął miejsce na kościelnym chórze,. Batutę przejął Patryk Pfeifer * Zdzisław Wielochowski - ma 90 lat i kwestował dla WOŚP * Szusy i ślizgi w tarnogórskim parku. Z zimowych atrakcji parku Miejskiego przez lata korzystały nie tylko dzieci niemające w czasie ferii możliwości wyjazdu w góry * Czy platana da się przesadzić i w ten sposób uchronić go przed wycinką? Ile to kosztuje? * W Kaletach wręczono nagrody dla przedsiębiorców * Klara Macioł i Szczepan Tomasik to najstarsi mieszkańcy Piekar Śląskich. Obydwoje w tym roku obchodzić będą swoje 105. urodziny * Centrum Wsparcia Zdrowia Psychicznego w Tarnowskich Górach zachęca do udziału w bezpłatnym programie skierowanym do osób, które mają problemy emocjonalne i potrzebują pomocy specjalistów. Specjaliści pomogą ci za darmo.

kup e-gwarek
poprzednie wydania
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.