gwarek nr 20/2019

W kwietniu, jak to odebrali związkowcy, zarząd PKM-u zignorował ich pismo w sprawie podwyżki, ale gdy w ubiegłym tygodniu zagrozili podejmowaniem przez pracowników "nieformalnych akcji protestacyjnych", odbyły się szybkie negocjacje i zarząd zapewnił ich, że płace pójdą w górę. Natomiast z powodu protestu fizjoterapeutów nie odbywa się duża część zabiegów w GCR "Repty". O przyłączeniu się do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej zdecydowali także pracownicy tarnogórskiego MOPS-u. Więcej w artykule "Kierowcy wywalczyli podwyżkę, inni walczą dalej".

Dlaczego strzelił w okno sąsiada? Na to pytanie starają się odpowiedzieć śledczy z komendy policji w Tarnowskich Górach. Tajemniczy strzelec trafił w okno jednego z domów przy ul. Głównej w Zendku.

Poza tym w numerze m.in. o: ostrej walce o miejsca w Radzie Dzielnicy Tarnowskie Góry Śródmieście-Centrum. Władzę przejmuje Inicjatywa Obywatelska, ale przewodnicząca jest z Naszego Samorządu. PiS ponosi, delikatnie mówiąc, porażkę * Marek Jarocki z Tychów chce zmusić Inspekcję Transportu Drogowego do wyłączenia odcinkowego pomiaru prędkości na obwodnicy w Tarnowskich Górach. Twierdzi, że działa nielegalnie i oddał sprawę do sądu * Minister zdecyduje o likwidacji szkół w Tarnowskich Górach i Radzionkowie * Kto zarobi na wydobyciu piasku w okolicach Mikołeski? O to m.in. pytali mieszkańcy podczas burzliwego spotkania * Dymiąca hałda w Przezchlebiu jak tykająca bomba * Opłaty w górę, samorząd dopłaca, czyli Nakło-Chechło przed sezonem * S11. Ile czasu zostanie mi na wyprowadzkę? * Mały Mikołaj Smol wrócił do domu. Walka z rakiem trwa * Szkoła w Pniowcu ma 120 lat * IV liga puka do Zbrosławic.

kup e-gwarek
poprzednie wydania
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.