gwarek nr 23/2018

Duchowni nie chcą koncertu muzyki metalowej pod Kopcem Wyzwolenia w Piekarach Śląskich. Piszą, że jeżeli się odbędzie, to w tym miejscu nie będą już odprawiane msze św. Co na to władze miejskie? O tym w artykule "Księża: satanistyczne koncerty, prezydent: brudna polityka".

Wybory samorządowe za pasem, a na miejskiej, tarnogórskiej "giełdzie" względna cisza. Wymieniane są zaledwie dwa nazwiska kandydatów na burmistrza, tzw. "pewniaków". Reszta to plotki i przypuszczenia na zasadzie "słyszałem, że". Kto jest zdecydowany, a kto się waha? O tym w Gwarku.

25 lat temu w "Nitronie" w Krupskim Młynie zginęło w wybuchu 6 osób. Wcześniej jednak mogło tam dojść do tragedii na skalę wręcz nieprzewidywalną, porównywalną jedynie z tym, co może wywołać bomba jądrowa. Zapraszamy do lektury artykułu "Apokalipsa, której nie było".

Ponadto w numerze: Pożar na składowisku. To było podpalenie * Piekarska prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez podanie przeterminowanej szczepionki * Udający głuchoniemych "mydlą oczy", starają się wzbudzić empatię przechodnia i naciągnąć go na kasę * Tarnowskie Góry chcą wprowadzić zmiany w zasadach organizacji budżetu partycypacyjnego. Wrośnie kwota przeznaczona na ten cel – z 500 tys. zł do 750 tys. zł * W tworoskim GOPS-ie prawie na noże. Dwoje pracowników walczy z dyrektorem * Przy schodach na perony dworca kolejowego w Tarnowskich Górach znajdują się platformy na wózki inwalidzkie. Ostatnio jeden z niepełnosprawnych pasażerów na peron został przeprowadzony rampą. Po co więc montowano platformy? * Nogę z gazu, przytrzymać wodze! - w gminie Zbrosławice raz po raz wraca sprawa zagrożeń, jakie stwarzają na lokalnych drogach quady, motocykle, ale także maszyny rolnicze i konie * Tobiasz Rogocz wyrusza 17 czerwca na rowerze na Hel. W ten sposób chce pomóc w zebraniu pieniędzy potrzebnych na II etap terapii komórkami macierzystymi Szymonka Wojtali * Rękodzieła Rudej Sowy * Zabawa industrialna z Brodką * Tarnowskie Góry to dobre miejsce do biegania - podsumowujemy Tarnogórski Półmaraton * Za nami XII Dni Radzionkowa * Ciekawe czasy dla śpiewaków * Najlepszy sezon w historii Gwarka. Czy drużyna ma jeszcze szansę na awans do II ligi?

kup e-gwarek
poprzednie wydania
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.