gwarek nr 27/2018

Prezydent Piekar Śląskich i jej zastępca promowali miasto w... Dubaju. Służbowe wyjazdy włodarzy innych miast i starosty wypadają przy tym blado. Nawet wyprawa burmistrza Kalet do Portugalii. Ile wydano na służbowe wyjazdy samorządowców? O tym w "Gwarku".

Dlaczego woda w Stole zabarwiła się na czerwono? Skąd substancja barwiąca wzięła się w wodzie? Czy zanieczyszczenie było groźne dla ludzi i środowiska? Co na to Wojewódzka Inspekcja Ochrony Środowiska?

Zapraszamy do udziału w konkursie. Wybieramy najładniejsze ogrody i ogródki działkowe. Do 19 lipca można nadsyłać zdjęcia na nasz plebiscyt. Zwycięzców wskażą czytelnicy Gwarka.

Ponadto w numerze: Tańcząc przez Europę - dwoje tancerzy z Rock Time z Kalet wyrusza w podróż do Portugalii, by tańczyć na placach i ulicach miast * Kłamstwo samotnego jeźdźca - za mówienie nieprawdy grozi odpowiedzialność. Niektórzy na własnej skórze przekonali się, że nie pamiętając o tym, można wpaść z deszczu pod rynnę * Komu przeszkadzają łabędzie? * Czteroletnia umowa na zarządzanie nieruchomościami gminnymi opiewa na 15 milionów złotych. To łakomy kąsek, władze Tarnowskich Gór chcą, by pieniądze zostały na miejscu i powołuje miejską spółkę * Rozwiń skrzydła - Robert Friedrich "Litza" był jednym z gości Festiwalu Życia "Wstań", który w ubiegłym tygodniu odbył się w Kokotku * Konsorcjum firm Tomasza Rapcińskiego i Mirosława Kukuły przeprowadzi termomodernizację budynków Miejskiego Domu Kultury i Gimnazjum w Kaletach * Burmistrz pisze sprzeciw do SKO * Lato w pełni – pyłki w natarciu * Pięć smoków w korowodzie - jak minęły Dni Miasteczka Śląskiego * Tak się bawią Golęszyczanie, którzy kilka dni temu rozbili obozowisko przy Tarnogórskim Centrum Kultury.

W dodatku wakacyjnym m.in. polecamy dokąd się wybrać, spacerujemy z dyrektor tarnogórskiego Muzeum Beatą Kiszel po dziwnych miejscach w Tarnowskich Górach, rozmawiamy o smaku pierogów w różnych zakątkach świata i odwiedzamy włoską twierdzą, które tego samego dnia co tarnogórskie zabytki górnicze została wpisana na listę UNESCO.

kup e-gwarek
poprzednie wydania
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.