gwarek nr 27/2019

Drugi rok z rzędu na terenie Nadleśnictwa Brynek obserwowana jest para bielików, których rozpiętość skrzydeł sięga 2,5 metra. – Były toki, ale gniazda póki co nikt nie znalazł – mówi ornitolog Krzysztof Belik. W naszych lasach przybywa rzadkich, pięknych ptaków, jak choćby żurawi, o których w latach 80. mówiono ostatni Mohikanie. Niestety, są też gatunki, które obserwuje się coraz rzadziej. Jakie?

Chcieli od 58-letniego J. papierosa. Skończyło się na śmiertelnym pobiciu. Do Sądu Okręgowego w Gliwicach trafił akt oskarżenia przeciwko tarnogórzanom: 31-latce i trzem mężczyznom w wieku od 28 do 40 lat.

Ponadto w numerze: Gwarki, pochód i senator - w tarnogórskim magistracie oficjalnie przedstawiono program święta miasta * Mnożą się przypadki zniszczenia samochodów przez wandali. Sprawcom grozi do 5 lat więzienia, tyle że trudno ich złapać * Basen w Jordanie będzie niszczał dalej. Dlaczego? * W miniony weekend odbyły się Dni Miasteczka Śląskiego. Do korowodu dołączył doktor Rubin * Sprawa budowy instalacji do przerobu odpadów metalowych firmy Hemarpol w Kaletach ciągnie się od 2014 r. i póki co nie wyszła poza sferę dokumentacji. I szybko nie wyjdzie. Jest kolejne rozstrzygnięcie SKO * Tomasz Pąchalski oko w oko z sumem * Ziemięcice pod bocianim gniazdem * Zapomniana Sielanka Redena * Przypominamy historię Oblatów świętej Brygidy w Tarnowskich Górach * Pacjenci coraz więcej dopłacają do wyrobów medycznych * Miasteczko Śląskie pod znakiem skata. Rozegrano tam Mistrzostwa Śląska w Skacie. Górą byli skaciorze z odleglejszych miejscowości, ale nasi nie przynieśli wstydu.

kup e-gwarek
poprzednie wydania
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.