gwarek nr 28/2019

– Cieszę się, że akurat nie byłam w aucie, że uszłam cało - mówi jedna z poszkodowanych. W parku przy GCR Repty na samochody i ścieżkę rekreacyjną przewrócił się buk. Całkowicie zniszczone są dwa auta, kolejne - uszkodzone. Co było przyczyną wypadku?

– Mamy wysokiej klasy specjalistyczny sprzęt i nie spodziewamy się żadnych problemów technicznych, natomiast nie zawsze pozytywnych reakcji ze strony mieszkańców już tak. Przy takich robotach nie da się uniknąć hałasu i pyłu – mówi Marek Rydarowicz, dyrektor Stalbetu. Firma, znana m.in. z telewizyjnego programu "Wyburzacze", wygrała przetarg na rozbiórkę budynków po Tarmilo. Jak będzie wyglądała taka operacja w centrum miasta?

Ponadto w numerze: 135 milionerów z powiatu tarnogórskiego - dochody roczne powyżej miliona złotych ma coraz więcej mieszkańców województwa śląskiego. Najszybciej bogacą się m.in. tarnogórzanie * Czy zabraknie wody w kranach? * Urząd prostuje: spalarni nie będzie * O chodniku na wsi zdecydują w Warszawie * Tarnogórzanin Xay Bang wydał debiutancki singiel * Dzielnicowy ze sztangą i tytułem mistrza Polski * Krywałd, harcerze i pszczoły - przypominamy zapomniane letnisko koło Tworoga * Śmierć czekała pod krzyżem. Kto podłożył minę w Bobrownikach Śląskich, od której zginęły dzieci? * Wakacje, więc czas pozbyć się seniora – To przykre, ale można powiedzieć, że jest to zjawisko, które się nasila. Do szpitala oddawani są rodzice, dziadkowie, bo nie ma co z nimi zrobić w okresie wakacji. Gros pacjentów mamy spoza Piekar Śląskich – mówi dr n. med. Joanna Przybylska-Just, kierownik Oddziału Geriatrycznego w Piekarskim Centrum Medycznym * Kryzys lekowy. Ruszyła infolinia * "Żółto-czarne" jubileusze w Radzionkowie.

kup e-gwarek
poprzednie wydania
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.