gwarek nr 29/2019

Zakończył się nabór do szkół średnich. Młodzież nie dostała się do szkół, o których marzyła * Susza drenuje kieszenie konsumentów - za warzywa i owoce płacimy więcej niż za mięso * Czy musi dojść do skażenia wody, żeby zrobić wreszcie porządek z toksycznymi odpadami po Zakładach Chemicznych w Tarnowskich Górach? Czas ucieka, a sprawa nie posuwa się do przodu nawet na papierze.

Ponadto w numerze:

Mamo, musisz mi pomóc, miałam wypadek! Wciąż są tacy, którzy dają się okraść naciągaczom i oszustom * Dodatkowe 500 zł na dziecko boomu urodzeń nie spowodowało. I rozszerzenie programu raczej tego nie zmieni * Jaś Jabłoński urodził się z rozszczepem kręgosłupa. Dziś ma dwa lata i niedowład nóg. Na leczenie komórkami macierzystymi, które może pozwolić mu zacząć chodzić, potrzeba ponad 30 tys. zł * Nawet 35 złotych na godzinę pracy może dostać u nas w tym roku ratownik wodny. Wiele więcej można zarobić, podejmując pracę np. w Niemczech. Nic więc dziwnego, że dziś o ratowników trzeba się bardzo starać.* Rozmawiamy z Rafałem Wojtachą z Rept Śląskich, mistrzem Polski w powożeniu zaprzęgami parokonnymi * 45 lat temu w województwie katowickim gościł przywódca państwa radzieckiego, sekretarz generalny KC KPZR Leonid Breżniew * Jak dostać zasiłek na chorego rodzica.

kup e-gwarek
poprzednie wydania
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.