gwarek nr 3/2020

Kolejny dzień procesu trojga oskarżonych o pobicie mężczyzny ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w Tarnowskich Górach. Na poprzedniej rozprawie sąd zapowiadał, że zostanie ogłoszony wyrok. Jednak, mimo zapowiedzi, wyrok nie zapada. Prokurator żąda 9 lat więzienia dla oskarżonych. Obrońcy wnoszą o uniewinnienie.

Tarnogórski Chemet kupił francuską firmę Altifort GLI SAS i dzięki temu w Unii Europejskiej stał się wiodącym dostawcą produktów i usług dla rynku LPG oraz pozostałych gazów skroplonych. – Absurdalność sytuacji polega na tym, że francuska firma padła w czasie, gdy jest największy boom na rynku – mówi prezes Chemetu Ireneusz Popiół.

Ponadto w numerze: Pacjent tarnogórskiego szpitala dostał spleśniały chleb. Szpital zwrócił się do firmy cateringowej o wyjaśnienia, nałożył też na nią karę umowną * W ubiegłym roku Tarnowskie Góry przyjęło wytyczne Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii dotyczące infrastruktury rowerowej. Chodzi m.in. stojaki rowerowe, by bezpiecznie można było zostawić rower. Dlaczego Tarnowskie Góry nie stosują się do wytycznych? * Maria Ożga nie jest już społeczną asystentką posłanki Barbary Dziuk. Twierdzi, że rozłamu między nią a dawną szefową nie ma, a ze stanowiska nie została wyrzucona * Dokładnie rok temu pisaliśmy o zbiórce na leczenie Mikołaja Smola, trzylatka ze Strzebinia, który miał siatkówczaka - nowotwór złośliwy oka. Teraz Mikołaj znowu potrzebuje pomocy, bo nowotwór ponownie zaatakował * Postawił dwa szałasy bez użycia gwoździ, ustawił dwie rzeźby, rozłożył narzędzia i naczynia, jakimi posługiwał się homo sapiens 3 tysiące lat temu. – Spełniło się moje marzenie – mówi Czesław Tyrol, przyrodnik i pasjonat historii z Koszęcina * Miał radziecki Donbas Aleksieja Stachanowa, miało Zabrze Wincentego Pstrowskiego, który w 1947 roku rzucił słynne pytanie: "Kto da więcej niż ja?". Mało kto jednak wie, że inicjatywa bardzo popularnego w Polsce Ludowej współzawodnictwa o tytuł Brygady Pracy Socjalistycznej, zrodziła się w Kaletach * Wielobój Sołectw. Wśród wyróżnionych indywidualnie znaleźli się ojciec i córka - Henryk i Angelika Czmokowie z Czekanowa oraz sołtys Wieszowy Ireneusz Robakowski * Ponad 18 razy obiegli kulę ziemską uczestnicy biegów zorganizowanych przez WKB Meta Lubliniec.

kup e-gwarek
poprzednie wydania
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.