gwarek nr 30/2019

Czy konkurs na dyrektora tarnogórskiego "Mechanika" próbowano ustawić pod konkretnego kandydata? Wszyscy temu zaprzeczają. Na jednym z portali internetowych opublikowano stenogram rozmów, które mają świadczyć, że jednak tak było.

Ponadto w numerze: Jednego dnia doszło do dwóch tragicznych wypadków z udziałem motocyklistów. Zginęli dwa mężczyźni * Łabędź zwany Florkiem od pewnego czasu dziwnie się zachowywał, miał kłopoty z oddychaniem. Pomogli mu druhowie z OSP Świętoszowice – wyciągnęli haczyk, który wbił się w dziób ptaka * Na łamach pisma "Wspólnota" ukazał się ranking zamożności samorządów. Największe zdziwienie budzi wysokie miejsce powiatu tarnogórskiego * Kierowca postawił na swoim i nie wypuścił pasażera z autobusu. Mężczyzna chce przeprosin * Są kłopoty ze znalezieniem wykonawcy podłączeń do sieci ciepłowniczej budynków przy części ulic w Miasteczku Śląskim. Do tego z inwestycji wypadły Żyglin i Żyglinek * Specjalne zabezpieczenia, a na rondzie Ranoszka przeszkoda nie do sforsowania – żeby scenariusz z ubiegłego roku się nie powtórzył. 4 sierpnia w Tarnowskich Górach odbędzie się się start II etapu 76. Tour de Pologne * W Tarnowskich Górach powstaje Centrum Wsparcia Zdrowia Psychicznego i Centrum Wsparcia Zdrowia Osób 65+ * Pszczelarzami zostają również kobiety * Lasy otaczające Potępę od lat są prawdziwą mekką grzybiarzy. Aura na razie nie zapowiada obfitych zbiorów, ale miejscowość i tak warto odwiedzić.

kup e-gwarek
poprzednie wydania
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.