gwarek nr 31/2019

Wszystko przypomina trochę sceny z filmu. Próba zatrzymania, pościg, samochód jadący od krawężnika do krawężnika, w aucie wystraszone dzieci. Takie sceny miały miejsce w sobotę na ulicach Tarnowskich Gór.

Żeby peleton nie pomylił w tym roku trasy, na rondzie Ranoszka stanęła haubica samobieżna "Goździk". I udało się, Tour de Pologne przejechał przez Tarnowskie Góry zgodnie z planem, a mieszkańcy wielu dzielnic zobaczyli kolarzy.

Ponadto w numerze: Trwa nasz konkurs Superzwierzaki w obiektywie. Codziennie nasi czytelnicy przysyłają fotografie czworonogów, dzieląc się historiami na ich temat * Budowlańcy na plantach w Rojcy * Fikcja z zakazem przejazdu na tarnogórskim targowisku. Barierki zamiast znaku i po krzyku * Więcej piją, więcej jeżdżą - rośnie liczba pijanych kierowców i rowerzystów * Rusztowanie na zabytku denerwuje pieszych. Z jakiego powodu prace trwają dłużej niż planowano? * Ludzie latają, lotnisko się chwali, a samoloty uziemione - Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach chwali się rekordem. Pierwsze półrocze 2019 roku jest najlepszym w historii. Wyniki dotyczą ruchu pasażerskiego i cargo, czyli towarowego * Szanowny pan dyrektor, rockandrollowiec. Jak Piotr Zalewski pasję muzyczną połączył z zawodem * Gdy Czarna Huta była mekką pływaków. Pamiętacie to kąpielisko? * Zdrowy, ale też kaloryczny. Jak na nas wpływa? To zależy, bo lecznicze właściwości miodu przede wszystkim zależą od tego, z jakich roślin pszczoły zbierały pyłek, nektar i spadź * Beniaminek ograł Gwarka.

kup e-gwarek
poprzednie wydania
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.