gwarek nr 33/2018

Szkoła za pasem, ale w tym roku raczej nie powinno być problemów z pieniędzmi na szkolną wyprawkę. W zeszłym tygodniu sprawdzaliśmy, jak przebiega składanie i realizowanie wniosków o wsparcie 300+ w ośrodkach pomocy społecznej w powiecie tarnogórskim. O tym w artykule "Zasypani wnioskami o 300+".
Ofiar Katynia - taką nazwę nadał wojewoda ulicy w Zielonej. Prawdopodobnie na wniosek jednej mieszkanki. Setka innych odpowiada, że ich miejscowość nie jest w żaden sposób powiązana z nową nazwą. Jeżeli już trzeba zmienić nazwę z 30-lecia, to niech będzie na hrabiego Donnersmarcka, który zasłużył się i dla miejscowości, i dla całych Kalet. O sprzeciwie mieszkańców piszemy w artykule "Petycja do wojewody. Skarga do sądu".
Poza tym w Gwarku: Jest kolejny kandydat na burmistrza Tarnowskich Gór * Wodę w Stole zabarwił na czerwono najprawdopodobniej barwnik spożywczy. Takie są ustalenia Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska w sprawie zanieczyszczenia nieznaną substancją wody w rzece * Fala samochodowych kradzieży w Tarnowskich Górach i okolicy * Mieszkańcy skarżą się na dymiący w środku lata komin * Tarnogórzanin Feliks Kowalski wystartował w Międzynarodowym Konkursie Tradycyjnego Powożenia o Trofeum "Śląska" w Koszęcinie * Szkolny kryzys w Nowym Chechle - dzieci mają dojeżdżać do szkoły w Piekarach Śląskich w Brzozowicach-Kamieniu * Najładniejsze ogrody wybrane * Polki wybierają 75B. I zwykle się mylą * Ruch wyżej od Gwarka.
Na stronach wakacyjnych proponujemy m.in: Dokąd się wybrać? * Co kryją tarnogórskie park i cmentarze? Rozdajemy miniprzewodniki * Grzybobranie z kabaretem Rak * Historyczny spacer ul. Krakowską.

kup e-gwarek
poprzednie wydania
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.