gwarek nr 36/2018

Ostatni raz gwiazda muzyki rozrywkowej tej rangi odwiedziła Tarnowskie Góry w 2006 roku, kiedy to na rynku w Tarnowskich Górach można było posłuchać piosenek Gipsy Kings. W niedzielny wieczór na Gwarkach wystąpił Ray Wilson, wokalista zespołu Genesis. Dał fantastyczny koncert, mimo drobnej niedyspozycji, której pewnie nikt by nie zauważył, gdyby muzyk nie przyznał się, że dwa dni wcześniej świętował 50. urodziny. Odpowiedź tarnogórskiej publiczności była natychmiastowa, odśpiewano gromkie 100 lat. Ale nie tylko to mogło się podobać na tegorocznym święcie wolnego górniczego miasta. Co jeszcze? O tym w Gwarku. Ponadto w numerze: 

Dwieście spokojnych interwencji w "Gwarki". Bójki, pobicia, kradzieże, awantury, tabuny pijanych i inni "mistrzowie". Tarnogórska policja twierdzi, że tegoroczne "Gwarki" były bardzo spokojne * Kto zyskał na wodnych szaleństwach? Wszystko wskazuje na to, że ten sezon kąpieliska zakończyły na plusie * Ruszyłem i strzał - w poniedziałek doszło do kolejnego wypadku na feralnym skrzyżowaniu w Boniowicach * Franciszek Pieczka na Gwarkach - przypominamy jak z udziałem publiczności kręcono film"Okrągły tydzień" * Znajomość z "oficerem" kosztowała 30 tys. zł - kolejna ofiara oszustów * Na grzyby z piwem - leśnicy skarżą się na grzybiarzy * Radny co innego, policja co innego - czy centrum Tarnowskich Gór jest rozjeżdżane przez ciężarówki, których kierowcy łamią zakaz wjazdu aut powyżej 8 ton * Wycięli, będą sadzić - przy Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym im. B. Hagera w Tarnowskich Górach odbędzie się akcja sadzenia drzewa. Na początek będzie to 60 lip * Absurd goni cukierki - samorządowcy skarżą się na wymagania stawiane przez urzędników * Okulary z marketu – pułapka dla oczu * Trzecie zwycięstwo z rzędu odniósł w III lidze Gwarek Tarnowskie Góry. W piątek, 7 września, wygrał zacięty, wyjazdowy mecz ze Stalą Brzeg 3:2. Gorzej jest z Ruchem Radzionków, który zaliczył czwartą porażkę z kolei.W tym numerze Gwarka znajduje się bezpłatny dodatek "Praca i edukacja", a w nim: Budowlańcy potrzebni od zaraz * A jak dziecko zachoruje, to z kim je pani zostawi? - kobiety po urodzeniu dziecka i urlopie macierzyńskim czy wychowawczym chcą wrócić do pracy. Tyle, że to wcale nie jest łatwe * Będzie potrzebny? Będzie i nurek - PUP finansuje szkolenia pod konkretne potrzeby pracodawców * Wciąż czekam na ludzi z marzeniem - Andrzej Kalus konsekwentnie gromadzi innych wokół idei współpracy nad rewolucyjnymi projektami * Praca na tymczasem * Teatr rozwija, do tego pomaga w nauce języków obcych * Chemet szuka pracowników: Jesteśmy studnią bez dna.
kup e-gwarek
poprzednie wydania
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.