gwarek nr 37/2018

Tarnowskie Góry najdroższym miastem w Polsce? Poznańska firma twierdzi, że tak, przynajmniej jeśli chodzi o wydatki mieszkańców na usługi komunalne. Ale raport nie odpowiada na wszystkie pytania. Jakich podstawowych danych nie uwzględnili jego autorzy? O tym w Gwarku.

Ponadto w numerze: To koniec kopalni - wbrew szumnym zapowiedziom "Julka" w Piekarach Śląskich zostanie zamknięta * 15-letni chłopak, Piotr Pilot, znalazł zaginionego pacjenta GCR "Repty", którego poszukiwano przez dwie doby * W ślizgu na pontonie - w ubiegłym tygodniu rozpoczęła się wymiana zjeżdżalni w Parku Wodnym w Tarnowskich Górach * Władze gminy Tworóg złożyły zawiadomienie do prokuratury, mieszkańcy Brynka obawiają się pożaru składowiska odpadów – sprawa działki przy ul. Zakładowej wciąż budzi duże emocje * Stop dla wycinki drzew w Tarnowskich Górach – w internecie można podpisywać petycję * Świerklaniec wyrzucił wykonawcę z budowy * Reforma rządowa, a kasę buli miasto - 40 mln zł rocznie, tyle wydają Tarnowskie Góry na dofinansowanie oświaty * Głośno o tym, że głośno - mieszkańcy skarżą się na hałas dobiegający ze złomowiska * Nie było chętnych na zlecenie za 2,5 mln zł * 8,4 mln zł – tyle warte są inwestycje realizowane w tym i przyszłym roku przez Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy im. B. Hagera w Tarnowskich Górach * Oko w oko z rekruterem - jakie błędy popełniają najczęściej osoby starające się o pracę * Od akrobatyki, gimnastyki i baletu po papieroplastykę, warsztaty ceramiczne i szycie na maszynie. Ośrodki kultury, kluby i świetlice w gminach wiejskich powiatu tarnogórskiego oferują mieszkańcom rozmaite propozycje spędzania wolnego czasu * Z biegiem rzek przez historię - dlaczego "Życie nadrzeczne" warto mieć na półce i do książki zaglądać * Bo cena była za niska? - 4 unieważnione przetargi dotyczące rozbudowy kanalizacji w ciągu dwóch lat – to bilans gminy Krupski Młyn * Co Kaletom po rowerzystach? Miasto właśnie zdobyło certyfikat Gminy przyjaznej rowerzystom * Zabytki na kołach - 96 załóg uczestniczyło w 6. Tarnogórskim Zlocie Pojazdów Zabytkowych * Żeby mieć piękny ogród, trzeba go kochać i poświęcać mu codziennie dużo czasu – mówi Danuta Jonecko, która zwyciężyła w plebiscycie Gwarka na najładniej urządzony przydomowy ogród i ogródek działkowy. W ubiegłą środę wręczyliśmy nagrody * Obiektów dużo, korzystających mało - na zrewitalizowanych terenach powojskowych w Ożarowicach znajduje się przedszkole gminne, filia biblioteczna ze świetlicą, wieża widokowa, a przede wszystkim duży kompleks sportowo-rekreacyjny. Są tam boiska do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, korty tenisowe, bieżnia lekkoatletyczna, siłownia zewnętrzna * Zbłąkany lotnik pod Pyrzowicami - Mało kto wie, ale pierwszy samolot wylądował w Pyrzowicach zanim powstało tam lotnisko, a nawet jeszcze przed pojawieniem się planów jego budowy * Piłkarski weekend - 15 i 16 września: Piłkarze Ruchu Radzionków przerwali pasmo porażek w III lidze, remisując z Wartą w Gorzowie Wielkopolskim. Jeszcze większą satysfakcję mieli zawodnicy Górnika Bobrowniki Śląskie, którzy dopiero w siódmej kolejce wywalczyli pierwsze punkty w okręgówce, pokonując u siebie Silesię Miechowice. 

kup e-gwarek
poprzednie wydania
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.