gwarek nr 4/2020

20 przejść dla pieszych w 9 gminach powiatu tarnogórskiego ma zostać lepiej oświetlonych. Zarząd Powiatu Tarnogórskiego zdecydował o przeznaczeniu na ten cel 500 tys. zł. O lepszym oświetleniu pasów głośno zrobiło się po grudniowym potrąceniu pieszej na pasach na ul. Częstochowskiej w Tarnowskich Górach. Kobieta zmarła w szpitalu. Potrąceń było w ostatnich miesiącach więcej m.in. na ulicy Wyszyńskiego w Tarnowskich Górach.Więcej w artykule "Pół miliona złotych na przejścia dla pieszych".

W Gliwicach policja zatrzymała 38-letniego księdza Andrzeja N. Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia gwałtu oraz innych przestępstw seksualnych. Jeszcze w ubiegłym roku był kapłanem w jednej z parafii w Tarnowskich Górach.

Ponadto w tym numerze: Sąd mówi "winni" i skazuje na 6 i 7 lat więzienia. Taka jest kara za śmiertelne pobicie mężczyzny, wymierzona przez sąd czworgu sprawcom * Lepsza ochrona, czy sąsiedzka czujność? - nie wszyscy chcą ochrony przy bramie wjazdowej na osiedle Zamkowe w Tarnowskich Górach. Jednocześnie mieszkańcy obawiają się przestępców, którzy bez przeszkód, nie bojąc się nawet monitoringu, chodzą po osiedlowych ulicach * Wrócił temat rewaloryzacji parku Miejskiego w Tarnowskich Górach. Wszystko za sprawą mapy wycinki 929 drzew, którą przygotowała grupa Tarnogórski Drzewoszum. W czasie dwóch tygodni mapa miała już 5 tys. wyświetleń * Automat biletowy na dworcu w Tarnowskich Górach stanie dopiero w 2021 roku? * Panie kapelmistrzu, zagrajcie to jeszcze raz.

W tym numerze Gwarka zamieszczamy specjalny dodatek ślubny, a w nim m.in.: Pierwszy taniec stresuje bardziej niż przysięga * Wesele. Organizacja w cudzych rękach * Opaski, warkocze, rozczesane fale i żywe kwiaty. Z roku na rok fryzury panien młodych stają się coraz bardziej naturalne * Od 1 czerwca w polskim Kościele katolickim obowiązywać będą nowe przepisy dotyczące przygotowania narzeczonych do małżeństwa * Ślub z konsulem i świadkami z łapanki. Zamiast Marszu Mendelshona – hymn Ligi Mistrzów. Zapytaliśmy naszych czytelników o nietypowe wesela, ślubne wspomnienia, wpadki i niespodzianki * Wołowina Kobe, czyli co podać na stół. Klasyka w natarciu, dziwactwa w odwrocie * Masz pieniądze? Naprawdę duże pieniądze? Sprowadź sobie na wesele Zenka Martyniuka. Zagra koncercik, bo do tańca to już nie bardzo. Nie ten etap kariery * 3D i akwarela, czyli paznokcie panny młodej *

Autem w stylu retro do ślubu.

kup e-gwarek
poprzednie wydania
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.