gwarek nr 40/2019

W Zbrosławicach i Tworogu od lat skarżą się na fetor ze składowanie na polach odpadów z oczyszczalni ścieków, na co zezwala ustawa. W Tarnowskich Górach wciąż tyka bomba ekologiczna, z którą nie potrafią sobie poradzić władze państwowe. Podobnych spraw, gdzie potrzebne jest zaangażowanie parlamentarzystów, jest znacznie więcej. Gdzie są i co robią posłowie z powiatu tarnogórskiego? Dlaczego nie reagują? Zapytaliśmy burmistrzów i wójtów o ich doświadczenia we współpracy z parlamentarzystami. W czym lokalnym samorządom i społeczności pomogli posłowie i senatorowie mijającej kadencji? 

Ponadto w numerze: 57 uczniów szkoły podstawowej w Świerklańcu ma objawy zatrucia salmonellą. Źródłem zatrucia były prawdopodobnie naleśniki * Złodzieju, popraw grzywkę - sołtys Hubert Irmler apeluje do władz Zbrosławic, aby rozważyły możliwość zakupu fotopułapki, czyli specjalistycznej kamery do monitoringu zewnętrznego * Nowa karetka będzie stać w błocie? Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński przekazał symboliczny czek na 400 tys. zł na zakup nowego ambulansu. Jednak poważny problem ratowników to kiepski stan techniczny siedziby stacji * Pił trefny alkohol. Nie żyje * W tym roku tarnogórzanie nie głosowali i nie będą głosowali nad propozycjami do budżetu obywatelskiego. Władza uznała, że sama zrobi to, o co chcieliby się starać mieszkańcy * Płk Mirosław Kobryń zastąpił płk Bogdana Kulę na stanowisku dowódcy 5 Pułku Chemicznego w Tarnowskich Górach * Założyła się na imprezie i została wicemistrzynią Polski * Jak minął sportowy weekend?

kup e-gwarek
poprzednie wydania
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.