gwarek nr 42/2019

Policja i WIOŚ zajmują się sprawą gruzu i odpadów m.in. z czyszczenia ulic, nielegalnie zakopanych niedaleko hałdy popłuczkowej w Tarnowskich Górach. Z drugiej strony wpisanego na listę UNESCO obiektu ma powstać lakiernia proszkowa. Czy zagraża to m.in. wyjątkowo cennym murawom galmanowym porastającym hałdę?

Według prokuratora mechanizm był prosty. Klient przekazywał pieniądze kurierowi, których ten nie przekazywał adresatowi. Za to prokuratura właśnie przekazała sądowi akt oskarżenia w sprawie kuriera.

Ponadto w numerze: Z "Przyjaźni" zniknie strefa zamieszkania. Zastąpi ją obowiązujące na całym osiedlu ograniczenie prędkości. Czy przybędzie miejsc parkingowych? * Odbudowa Małego Wersalu? Internauci są na tak * Rozbójnicy z tarnogórskiego dworca * Kto zatruwa wodę w Połomi? * Siła i zgrabna sylwetka mogą iść w parze - relacjonujemy VIII Puchar Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym, który odbył się w Tarnowskich Górach * Łukasz Ściebiorowski - pociągnął listę, ale mandatu nie zdobył * – Uczciwi wykonawcy, którzy solidnie zrealizowali zamówienie – mówi Klaudiusz Kandzia, burmistrz Kalet. W ubiegłym tygodniu podsumowano projekt termomodernizacji warty ponad 3 mln zł * Potępa: rodzice kontra dyrektor szkoły * Patrioci pod nożem gilotyny * Owoce i warzywa to podstawa piramidy żywieniowej * Jak minął sportowy weekend?

kup e-gwarek
poprzednie wydania
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.