gwarek nr 43/2019

Czy decyzja już zapadła? Czy trasa S11 pobiegnie pomiędzy Strzybnicą i Pniowcem, niejako odcinając dzielnice od siebie? Podobno nic nie jest przesądzone. Jednak część mieszkańców nie ma wątpliwości, że klamka zapadła.

Zgłoszeń na policji nie ma, do proboszczów dochodzą sygnały, ale sporadycznie. Czyżby nie było kradzieży na cmentarzach? Oczywiście, że są, tylko mało kto komukolwiek i gdziekolwiek to oficjalnie zgłasza. Mimo że za kradzież znicza z nagrobka grozi nawet 8 lat więzienia.

Ponadto w numerze: 24 samochody porzucone przez właścicieli na drogach powiatu tarnogórskiego od ponad 3 miesięcy czekają na odbiór. * Na osiedlu "Przyjaźń" otwarto pierwszy i jedyny dotąd wybieg dla psów. Ogrodzony, bezpieczny, wyposażony w przeszkody posłuży właścicielom psów do szkolenia swoich pupili * Do Tarnowskich Gór trafi 48 milionów złotych na rozbudowę centrum przesiadkowego i budowę infrastruktury rowerowej * Rolady, pieczeń, karminadle – wszystko z udźca dzika. Do tego gruszka wędzona na igle sosnowej czy puree marchewkowo-imbirowe. To wszystko przygotowali uczestnicy międzyszkolnego kulinarnego konkursu "Zdrowe, bo z lasu" * Praca z perspektywą awansu, szkoleniami opłacanymi przez pracodawcę i innymi bonusami czeka, ale nie ma zainteresowanych. Mało tego, brakuje chętnych, by uczyć się w kierunkach gwarantujących zatrudnienie. Czy choć trochę zmieni to gra Chłopska Szkoła Biznesu, którą zorganizował Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach? * Wycinka prawie 20 tys. drzew, cięcia w sezonie lęgowym, nasadzenia, które nie są pielęgnowane. To kilka problemów poruszonych przez sympatyków drzew i przedstawionych radnym powiatowym z komisji infrastruktury i środowiska * Nakładem wydawnictwa Ałmaz i spółki Debet ukazała się książka pt. "Tarnowskie Góry fantastycznie". To zbiór jedenastu opowiadań różnych autorów, które połączone są ze sobą luźno za pomocą dwóch wątków * Cmentarz na hrabiowskim gruncie * Semka: naród śląski nie istnieje * Schudnij i nie daj się cukrzycy. Bezpłatne badania * Gwarek już na podium.

kup e-gwarek
poprzednie wydania
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.