gwarek nr 44/2018

- Zalecam nie wymyślać tematów i problemów, których nie ma. (...) Nie pozwolę szargać mojego dobrego imienia jako człowieka i posła. Przez 3 lata niektórzy już się przekonali - pisze Barbara Dziuk, pytana przez nas o odpowiedzialność za słowo. Posłanka z Tarnowskich Gór powieliła na Twitterze nieprawdziwą wieść o śmierci znakomitego aktora Franciszka Pieczki. Czy Barbara Dziuk nam grozi?

Kto będzie rządził w Tarnowskich Górach w radach powiatu i miasta? W jednej i drugiej najwięcej głosów ma Inicjatywa Obywatelska, ale ugrupowanie musi wejść w koalicję, by rządzić. Z kim? Jakie opcje są możliwe?

Ponadto w numerze: Na lotnisku w Pyrzowicach zatrzymano pięcioro Pakistańczyków. Jak dotarli do Polski bez dokumentów? * Mieszkańcy chcieliby sygnalizacji na przejściu przez ul. Wyszyńskiego, ale szanse na to są marne. Dlaczego? * Nie chcą S11 pod swoimi oknami. Kiedy odbędą się konsultacje w sprawie ekspresówki? * Przy parku w Świerklańcu powstanie centrum przesiadkowe. Wiemy, jak będzie wyglądało * Podczas rozbudowy GCR-u odkopano fundamenty pałacu Donnersmarcków w Reptach Śląskich. Czy wpłynie to na termin zakończenia rozbudowy lecznicy? * Jak piekarski muzyk i kompozytor Jerzy Macoła zamierza świętować 35-lecie pracy artystycznej? * Wyjaśniamy zagadkę brata Henricusa. Według informacji na nagrobku kamilianin przeżył aż... 121 lat. * Władze gminy Zbrosławice chcą zaniechać budowy przedszkola w Kopienicy. Powodem ma być wadliwy projekt budowlany. Czy to tylko przedwyborcza plotka? * Trwa remont dachu szkoły podstawowej w Nowym Chechle. Prace mają się zakończyć przed świętami, ale do ukończenia rozbudowy bardzo daleko * Cmentarze, dyktat mody i tradycja - w dziedzinie nagrobków można mówić o modzie * Było takie przeciążenie, że pękło mu żebro. Tomasz Ferdin z Tworoga został wicemistrzem Polski w wyścigach na gokartach * Z okazji 100-lecie niepodległości organizowane są nie tylko oficjalne uroczystości, ale wiele ciekawych imprez. Podajemy kalendarium * Złuszczający cukier, ścierające pestki - każdy typ skóry potrzebuje innego rodzaju peelingu, za to każda cera wymaga systematyczności * Derby na osiem bramek, czyli piłkarski weekend: 3 i 4 listopada

kup e-gwarek
poprzednie wydania
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.