gwarek nr 45/2019

Walka ze smogiem. Sezonowa moda, czy rzeczywiste działania? Straż miejska karze trucicieli, miasto wydaje krocie na programy proekologiczne, a my wciąż oddychamy powietrzem, które nie bardzo się do tego nadaje. Więcej w artykule "Kasa przeciw smogowi, a na mapie czerwono".

Tłumy przyszły do domu kultury w Nakle Śląskim na spotkanie w sprawie budowy drogi ekspresowej S11. Wniosek z dyskusji jest jeden: mieszkańcy nie chcą, by droga przebiegała przez gminę Świerklaniec. Nie tylko nie godzą się na wyburzenia kilkudziesięciu domów, nie akceptują żadnego projektu.

W tym numerze także: Zakłady Wojtacha w tarapatach. Firma z Rept Śląskich wstrzymała produkcję. Ma problemy finansowe i zalega z wypłatą wynagrodzeń * Hołd dla Marcina Goryla * Mapa zagrożeń prawdę nam powie? Obywatele informują, policja weryfikuje, reaguje, załatwia. Czy z mapą jest bezpieczniej niż bez? Nie wiemy, ale na pewno jest ciekawiej * Mieszkańcy wygrali z powiatem w sądzie * W centrum Tarnowskich Gór nie będzie łąk kwietnych * Czeski film o włoskim strajku. Protest ogłoszono i... W Tarnowskich Górach i powiecie raczej go nie ma i nikt nic nie wie * Do końca roku ma zostać ogłoszony przetarg na zaprojektowanie wiaduktu w centrum Kalet. Póki co pytań jest znacznie więcej niż odpowiedzi * Brynica, rzeka szmuglerów * Po co producenci dodają cukier do żywności? * Od kajaka do trójboju. Laura Gwiżdż to 16-latka z Nowego Chechła, która wkrótce wystartuje na mistrzostwach Europy w Kownie.

kup e-gwarek
poprzednie wydania
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.