gwarek nr 46/2019

Powiat tarnogórski podsumował miniony rok szkolny. Okazuje się, że nie wszyscy uczniowie, którzy wybierają liceum, powinni tam trafić, bo nie radzą sobie z nauką. Jest plan, by wprowadzić limity przyjęć.

Napisano o nim, że doradzał Biedroniowi, że kieruje miastem z tylnego siedzenia, że jest powiązany z elitami III RP, a nawet z PZPR. Dlatego wiceprezydent poszedł do sądu.
Ponadto w numerze: Mężczyzna wszedł do przedszkola, bo twierdził, że jest umówiony z dyrektorem. Zmyliwszy czujność personelu, okradł placówkę * Mieszkańcy poskarżyli się na bezczynność wójta Świerklańca. Chodzi o zalewanie ul. Rodzinnej, Tarnogórskiej i Sąsiedzkiej * Ceny za wywóz śmieci poszybują w górę * Z ogródków działkowych do parku Piny dałoby się przejść przez furtkę. Kiedyś było to możliwe, ale obecnie w tym miejscu jest płot. Mieszkańcy ciągle dopytują, czy nie da się jej przywrócić * W Tarnowskich Górach oddawano krew dla upamiętnienia zmarłego przed rokiem Marcina Goryla * W czterech szkołach gminy Zbrosławice w trakcie roku szkolnego z planu lekcji klas VII zniknął język niemiecki jako język mniejszości narodowej. To efekt kontroli śląskiego kuratorium oświaty * Jubileusz 100-lecia istnienia świętuje radzionkowski chór Harfa. Repertuar ma różnorodny. Chórzyści śpiewają po polsku, angielsku, niemiecku, francusku, włosku, czesku, rosyjsku, ukraińsku i po łacinie * Jak hotel z Tarnowskich Gór walczył o puchar "Trybuny Ludu" * Kobiety doceniają piekarską porodówkę
kup e-gwarek
poprzednie wydania
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.