gwarek nr 48/2017

Powiat będzie musiał oddać nienależnie pobraną subwencję oświatową. Chodzi o kilka milionów złotych. Władze powiatu chcą dociec, jak doszło do tej pomyłki. Żądają też zwrotu pieniędzy od placówek oświatowych, między innymi od młodzieżowego ośrodka wychowawczego w Kaletach i ośrodka salezjańskiego w Tarnowskich Górach. Więcej w tekście „Powiat żąda zwrotu pieniędzy”.

21-latek chciał być na swój sposób uczciwy i z tego powodu napytał sobie biedy. Z drugiej strony ciekawe, że ktoś, kto chce być uczciwy, aż tak kombinuje. Takiej sprawy jeszcze w Tarnowskich Górach nie było. O sprawie piszemy w tekście „Ukraińskie prawko na lewo”.

Ponadto w numerze:

Tworóg chce, by starostwo unieważniło pozwolenie, na podstawie którego prywatna firma składuje odpady w Brynku przy ul. Zakładowej * Rodzice chcą wprowadzenia obowiązku prowadzenia psów na smyczy * W całym kraju szwankuje nowy system ewidencji pojazdów. W starostwie tarnogórskim w kolejce czeka się średnio godzinę * W Miasteczku Śląskim wybudowano mieszkania socjalne. Kto w nich zamieszka? * Trzy lata temu, w kwiecie wieku, dokonała żywota Fabryka Zmechanizowanych Obudów Ścianowych – Fazos S.A. * Czy mieszkańcy Tworoga więcej zapłacą za śmieci i i ścieki? Decyzja zapadnie 5 grudnia * Jak zrozumieć małego człowieka? * Po co nam szybka kolej?

kup e-gwarek
poprzednie wydania
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.