gwarek nr 48/2018

Grożą nam duże podwyżki opłat za śmieci. W Kaletach to już fakt. Opłata za odbiór odpadów zmieszanych wzrasta z 17 do 25 zł, a segregowanych z 8,50 do 14 zł. – I tak miasto będzie musiało dopłacić do gospodarki śmieciowej. Koszt odbioru tony odpadów segregowanych wzrósł o 700 procent – mówi burmistrz Klaudiusz Kandzia. Podwyżek można się spodziewać także w Tarnowskich Górach.

W GCR kolejna zmiana dyrektora. Zarząd Województwa Śląskiego odwołał Andrzeja Pilota z funkcji dyrektora Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji "Repty" w Tarnowskich Górach. Dlaczego? Kto go zastąpił?

Dla naszych Czytelników mamy 100 choinek z Nadleśnictwa Brynek. Co zrobić, żeby otrzymać drzewko? O tym w "Gwarku".

Ponadto numerze m.in. o: darmowej akcji sprawdzania i ustawiania świateł samochodowych * Gdzie dzwonić, kiedy jest ślisko na drodze albo zasypał ją śnieg? Zapytaliśmy w urzędach, kto w tym sezonie odpowiada za odśnieżanie dróg gminnych i powiatowych oraz gdzie mieszkańcy mogą zgłaszać interwencje * Nie przychodzę ze swoją świtą - rozmawiamy z Michałem Skrzydłą, nowym burmistrzem Miasteczka Śląskiego * Rokitnik (nie)zwyczajny - według naukowców w roślinie znajduje się blisko 200 zbawiennych dla ludzkiego organizmu substancji.

W tym numerze "Gwarka" znajduje się także dodatek motoryzacyjny, a w nim: Czym piesi wyprowadzają z równowagi kierowców? * Widoczność zależy nie tylko od pogody * Prawko zimą? Nawet lepiej * Kiedy nie można zarejestrować samochodu? * Moje przygody z aplikacjami nawigacyjnymi * Powiat remontuje drogi za gminne pieniądze * Kontrola na drodze? Ręce na kierownicę i czekaj! * Okularnik za kierownicą - na rynku pojawiły się specjalne szkła przeznaczone dla kierowców. Na czym polega ich wyjątkowość? * Czy opłaca się kupować nowe auto? Zdania są podzielone

kup e-gwarek
poprzednie wydania
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.