gwarek nr 48/2019

70 proc. polskich pacjentów wychodzi ze szpitali z objawami niedożywienia. Szpitalne śniadanie to dwie kromki chleba i łyżeczka masła. Na obiad kartofle i parę kawałków kalafiora. Nie masz kasy, rodzina nie doniesie ci jedzenia do szpitala? Będziesz głodny. Masz to jak w banku. Co na to zarząd szpitala i zarząd powiatu? O tym w artykule "Przymusowa głodówka w tarnogórskim szpitalu"

Kredyt hipoteczny wziął po to, by zapłacić oszustom. Gdy się zorientował, było już za późno, by cokolwiek zmienić. Kto inny stracił oszczędności życia swojego ojca. Szansa na odzyskanie pieniędzy równa się zero. Czym kuszą ofiary oszuści? O tym w artykule "240 tysięcy w plecy, a mieli być milionerami".

W tym numerze ponadto: Prawie 190 tys. zł kosztują świąteczne dekoracje, choinka i organizacja jarmarku w Tarnowskich Górach. Ile kosztują świąteczne dekoracje w sąsiednich gminach? * Zabójstwo za papierosa. Czy świadek obrony przekonał sąd, że oskarżonego nie było na miejscu zdarzenia? Co do sprawy wniosła dodatkowa opinia sądowo-lekarska? Kto bił, mężczyzna czy kobieta? * Kto potraktował kotkę jak śmiecia? * Centrum miasta jak wielki darmowy parking * Strzybnico, czy ci nie żal? Występowali w nim Hanka Bielicka, Bogdan Łazuka, Tadeusz Ross, a po sąsiedzku, w parku Hutnika, koncertował zespół "Dżem". Na jego scenie wystawiano spektakle śląskich i zagłębiowskich teatrów. Zakładowy Dom Kultury w Strzybnicy to było niezwykłe, magiczne miejsce * Głusi, nie głuchoniemi! * Piekarscy sztangiści mistrzami Śląska juniorów.

kup e-gwarek
poprzednie wydania
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.