gwarek nr 49/2019

Wypadek na przejściu dla pieszych, tym razem na ul. Częstochowskiej w Tarnowskich Górach. Poszkodowana 78-letnia kobieta zmarła dwa dni później w szpitalu. Kolejna tragedia wywołała dyskusję, czy przejścia dla pieszych są w Tarnowskich Górach bezpieczne. Jak wzorcowo powinny być oświetlone zebry, można zobaczyć na ul. Bytomskiej na Osadzie Jana. Oświetlenie wykonano po tym, jak... zginęła tam piesza. Kto odpowiada za oświetlenie na drogach? O tym w artykule "Piesi w pułapce. Kierowcy pod pręgierzem".

Dwa tygodnie temu pytaliśmy na pierwszej stronie "Gwarka", czy 19-latka z Zawady ma szansę zostać Miss Polski 2019. 8 grudnia poznaliśmy odpowiedź – Magdalena Kasiborska wygrała konkurs piękności i zdobyła koronę.

W tym numerze "Gwarka" także: Wyszyńskiego – przejść przez pasy i nie zginąć * Nic innego, tylko barbarzyństwo - w Kaletach ktoś postrzelił kota * Nie chcą strzelnicy na Szkale * O tym, jak Gawron urodził Ślązaka. Miało być siedem Gawronów, jest jeden Ślązak. Miała być korweta, jest patrolowiec. Budowano go 18 długich lat, a dziś nie za bardzo wiadomo, do czego go używać * Opłaty za żłobki w górę * Turystyczny Oscar i 150 tys. zł na kampanię. Na co wydadzą pieniądze? * Burmistrz ma plan: nie płacisz czynszu? Mieszkaj w kontenerze * Rodzice mają żal o to, że dyrekcja milczała. - Gdybym był dyrektorem szkoły, już przy podejrzeniach nie wydawałbym posiłków. Wolałbym, żeby przez tydzień dzieci chodziły głodne niż się zatruły – powiedział Jarosław Wasążnik, przewodniczący rady gminy Świerklaniec * Czy znów ruszą pociągi z Tarnowskich Gór do Opola? * Siódmy gwarek, czwarty według Niedbały. – Jak już w mieście będzie 999 figur gwarków, to wtedy posadowi się Skarbka – stwierdził Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór * Jak Tarnowskie Góry gościły mistrzostwa Europy. Startowali w nich także zawodnicy z Korei Północnej. Rozpoczęła je defilada na Rynku, z udziałem reprezentacji 13 państw * Laura Gwiżdż z Nowego Chechła ustanowiła trzy rekordy Polski.

kup e-gwarek
poprzednie wydania
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.