gwarek nr 5/2020

31 stycznia na ul. Oświęcimskiej w Piekarach Śląskich kierowca skody potrącił na pasach 81-latkę. Kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Tragicznych wypadków z udziałem pieszych nie brakuje. Jak kończą się takie sprawy? Jaką sąd wymierza karę? Co ustaliła policja w sprawie śmiertelnych wypadków na ul. Częstochowskiej i Pyskowickiej w Tarnowskich Górach, w których zginęli 78-latka i 24-latek? Więcej w artykule "8 miesięcy więzienia za śmiertelne potrącenie pieszej"

Wojewoda śląski stwierdził nieważność uchwały tarnogórskiej Rady Miejskiej w sprawie diet radnych. Rada chciała je podwyższyć i wprowadzić sankcje za nieobecności na sesjach i posiedzeniach komisji. Dlaczego uchwała jest nieważna? O tym w artykule "Drodzy radni! Dieta to nie pensja".

Ponadto w numerze: W Piekarskim Betlejem urodziła się lama. Poinformował nas o tym czytelnik, zaniepokojony, czy maluch przeżył * Ulica św. Anny w Krupskim Młynie wróci do dawnej nazwy – ul. Władysława Świerczewskiego. Radni uznali petycję mieszkańców, którzy chcieli przywrócenia poprzedniej nazwy, za zasadną * 25 zł - kolejna podwyżka opłat za śmieci * W szpitalach gwałtownie drożeje wywóz odpadów * Na jego leczenie zorganizowano zbiórkę w internetowym serwisie, był też charytatywny mecz. Tarnogórzanin od prawie 10 lat zmaga się z ciężką chorobą. Od kilku miesięcy stara się wpłynąć na MTBS, by odstąpiło od wypowiedzenia mu najmu mieszkania * Czy malejąca nadwyżka finansowa nie zapowiada katastrofy finansowej miasta? Jakie najważniejsze problemy tarnogórzan zostaną rozwiązane w 2020 roku? Rozmawiamy o tym z Arkadiuszem Czechem, burmistrzem Tarnowskich Gór * Podczas tegorocznej Gali Strażackiej wyróżniono kilku druhów z naszego rejonu * Cezary Żak pod kulami sowietów. – To najdłuższej trwająca rekonstrukcja w kraju. Pierwsza w Polsce, a może i w Europie, w którą zaangażowano znanych aktorów – mówi Ireneusz Okoń, członek zarządu Stowarzyszenia na rzecz Zabytków Fortyfikacji Pro Fortalicium * Ten człowiek niknie w oczach * Różę nazwaną Gwarek wyhodowano w Lasowicach * Adaś ma połowę serca. Czeka go walka o życie.

kup e-gwarek
poprzednie wydania
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.