gwarek nr 50/2019

Cenna historia na starych pocztówkach - w tym numerze Gwarka znajdą Państwo dodatek o m.in. tarnogórskich widokówkach, walorach, które powodują, że potrafią dużo kosztować, budowlach, które zachowały się tylko na nich oraz o kolekcjonerach.

Ponadto w Gwarku: U jednego z mężczyzn znaleziono około 1000 działek amfetaminy. Drugi miał kilogram narkotyku, z którego można zrobić minimum 8 tysięcy działek. Obaj czekają na zakończenie śledztwa w areszcie * Nie mówiłam o burmistrzu, że to kłamca i oszust * Specjalna strefa ekonomiczna wchodzi do Tarnowskich Gór * Barbara Dziuk promuje nordic walking. Tomasz Głogowski interesuje się np. światowym dziedzictwem UNESCO. Czym jeszcze nasi, tarnogórscy posłowie zajmują się w Sejmie? * W Tworogu nie będzie sylwestra pod chmurką. A gdzie będzie? * Radnym zajmie się prokurator. Dlaczego? * Zapomniana wytwórnia choinkowych cacek. Dziś przy ul. Zamkowej 1 w Tarnowskich Górach stoi hotel Opera, a jeszcze nie tak dawno znajdowała się pod tym adresem wytwórnia wyrobów szklanych * Wykorzystano pieniądze ze sprzedaży kalendarza Olmetu.

kup e-gwarek
poprzednie wydania
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.