gwarek nr 51/2019

Nie będzie odkrytego basenu w Tarnowskich Górach. Stanowisko władz miasta jest jednoznaczne: trzeba dbać o interesy Parku Wodnego. Powstanie wodny plac zabaw, jednak nie jako oddzielna atrakcja. Żeby z niego skorzystać trzeba będzie kupić bilet do aquaparku. Więcej w artykule "Rozwijamy park wodny. O basenie zapomnijcie".

Ponadto w numerze: Więzienie w zawieszeniu dla 86-letniego sprawcy wypadku drogowego. Karę zaproponował sprawca w porozumieniu z prokuratorem. Musi ją jeszcze zatwierdzić sąd * Czy w Nakle Śląskim po dużej wycince w zabytkowym parku szykuje się kolejna, tym razem przy gminnych ulicach? Mnóstwo drzew zostało oznakowanych, kilka wycięto przy tzw. domu działkowca * - Nigdy w historii tego powiatu, w ciągu jednego roku, nakłady inwestycyjnego nie sięgały 40 mln zł – mówi starosta powiatu tarnogórskiego Krystyna Kosmala. Na co zostaną wydane pieniądze? * W Zendku i jego przysiółku Strąków nie maleje niepokój związany z planami budowy dużych hal magazynowych w sąsiednich Mierzęcicach, w bezpośrednim sąsiedztwie tych miejscowości. Sprzeciw wobec podjęcia przez gminę Mierzęcice prac planistycznych w rejonie potoku Trzonia wyrazili w uchwale intencyjnej radni Ożarowic * Kociej Kawiarni w Radzionkowie grozi upadłość * "Piny na szpilkach" to wyjątkowy kalendarz ze szczytnym celem. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Ziemięcice. Nakład kalendarza to tylko 100 sztuk, warto się pospieszyć z zakupem * Paweł Mrachacz pisze do Owsiaka, prosząc o pomoc dla tarnogórskiego szpitala. Radni też się podpisują * Przed świętami aż o 50 procent wzrosła liczba przyjęć starszych osób do szpitala w ramach ostrego dyżuru. – To okropne. Przyjeżdżają rodziny ze swoimi bliskimi, by oddać ich do szpitala. Każdy powód jest dobry, by zostawić ich na święta. Wachlarz chorób, które im przypisują, jest wręcz imponujący – mówi dr Ahmed Shuheber, kierownik Izby Przyjęć w Piekarskim Centrum Medycznym.

kup e-gwarek
poprzednie wydania
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.