gwarek nr 6/2020

Rekordzista dostaje 2684 zł. Najniższa dieta przewodniczącego rady gminy w powiecie tarnogórskim to 1127 zł. Ustawa reguluje, ile maksymalnie mogą wynieść diety, ale radni mają bardzo dużo do powiedzenia w sposobie ich leczenia. To oni przegłosowują uchwały w tej sprawie. I różnie w różnych gminach z tego prawa korzystają. Sprawdzamy jak. Więcej w artykule "Jak sobie płacą radni?".

Ponadto w numerze: Wymóg prawa, czy szukanie oszczędności kosztem nauczycieli? W Tarnowskich Górach zmienił się regulamin ich wynagradzania. Wygląda na to, że pedagodzy mocno dostaną po kieszeni * Tytuł Ambasadora Zbrosławic przyznali burmistrzowi i radnemu * W internecie można podpisywać petycję w sprawie nadania imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jednej z ulic w Tarnowskich Górach * Kradł, a ochroniarze przymykali oko * Podejrzany interes z toksycznymi odpadami. Co orzeknie sąd? * Kto w Miasteczku Śląskim ryzykuje stratę kilku milionów? * Kontrole śmieci, kody kreskowe, dozorca. Jak sprawdzać, kto segreguje? * Tarnowskie Góry szukają chętnych na budowę tunelu * – Najtrudniej odtworzyć detale architektoniczne, które się rozmywają nawet przy dużym powiększeniu archiwalnych zdjęć czy pocztówek - mówi Zbigniew Czyż, który zrobił model pałacu w Reptach Śląskich. Gdzie znalazł informacje o wyburzonej wiele lat temu budowli? * W GCR "Repty" wybudzono pacjenta ze śpiączki. To młody człowiek, który ucierpiał w wypadku komunikacyjnym.

kup e-gwarek
poprzednie wydania
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.