gwarek nr 7/2019

Oddział ZUS-u, swoim działaniem obejmujący powiat tarnogórski i Piekary Śląskie, skontrolował 2,5 tys. osób przebywających na zwolnieniu lekarskim. Zakwestionowano co piąte L4. Ubezpieczeni muszą zwrócić ZUS-owi w sumie 827 tys. zł. Więcej w artykule "Były partner donosi: na L4 jeździła na wielbłądzie".

Coraz trudniej znaleźć fachowca do pracy w urzędzie gminy czy miasta. Pracownicy oczekują godnego wynagrodzenia, a z tym bywa różnie. Na jakie stanowiska najtrudniej znaleźć pracowników? O tym w artykule "Urzędnika zatrudnię".

Ponadto w numerze: Do końca lutego ma być rozebrany wiadukt na ul. Mickiewicza w Zbrosławicach. W kolejce do rozbiórki czeka też wiadukt przy ul. Wolności na wjeździe do Zbrosławic od strony Tarnowskich Gór. Co ze ścieżką rowerową, która miała biec po nasypie dawnej linii kolejowej Zabrze Mikulczyce – Tworóg Brynek? * Ponad dwa dni trwała akcja gaszenia pożaru hali z paliwem alternatywnym w Lublińcu. To już piąty pożar na naszym terenie w firmach zajmujących się odpadami, do którego doszło w ciągu kilku miesięcy * Pomysł likwidacji technikum w Radzionkowie nie spodobał się radnym PiS. Najpierw starali się zdjąć projekt uchwały z porządku obrad rady powiatu tarnogórskiego. Gdy się nie udało, bronili technikum. Emocje były tak duże, że doszło do pyskówki * Magistrat ma pozwolenie na rozbiórkę budynków po Tarmilo. W najbliższych tygodniach zostanie ogłoszony przetarg na likwidację pozakładowych zabudowań, jednak ich koszt będzie wyższy niż zakładano * Alojzy Szyguła od ponad pół wieku zbiera odznaki klubów piłkarskich, proporczyki, prospekty i autografy piłkarzy oraz trenerów. Jak liczne są jego zbiory? * Być może jest to jedyna na świecie ilustracja przedstawiająca Wzgórze Redena z maszyną parową. Irena i Roman Gatysowie kupili talerz sprzed blisko 200 lat, na którym przedstawiono widok zabudowań Kopalni Fryderyk * "Większość domów mieszkalnych i zabudowań gospodarczych jest drewniana, pokryta łatwopalnym materiałem, drogi są w opłakanym stanie, brak sklepów, wody, wielu podstawowych obiektów i urządzeń". Zendek na przełomie lat 60. i 70. XX wieku nie wyglądał dobrze, ale niebawem miało się to zmienić * Ponad połowa naszych rodaków uważa, że krew można wyprodukować w laboratorium – podaje Ministerstwo Zdrowia. Mitów na temat krwi jest znacznie więcej, a krwiodawców jest wciąż za mało * Dwie młodzieżowe drużyny TS Gwarek Tarnowskie Góry wezmą udział w Klubowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się w czerwcu na płycie głównej Stadionu Śląskiego.

kup e-gwarek
poprzednie wydania
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.