gwarek nr 7/2020

Jak dużo drzew wycina się w Tarnowskich Górach? Dane z trzech ostatnich lat mówią o tym, że może być to nawet 8 tysięcy. To tak, jakby z miasta zniknęły dwa parki. Więcej w artykule "8 tysięcy drzew pod topór".

Byli parą i ona zgadzała się na współżycie. Mimo to mężczyźnie grozi kara więzienia. Prawo zakazuje współżycia z osobą poniżej 15. roku życia bez względu na okoliczności. W tym numerze Gwarka piszemy o kilku takich sprawach prowadzonych przez tarnogórską prokuraturę.

Ponadto: Ścieżka rowerowa w Starych Tarnowicach zaczyna się ni z tego, ni z owego. Podobnie się kończy. Dlaczego? * Powstanie obwodnica Nakła Śląskiego i Świerklańca? * 481 bezrobotny zarejestrowało się w styczniu w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tarnowskich Górach. Ten fakt, wydawałoby się niepokojący, jest jednak różnie interpretowany * 3200 zł na rękę bezpośrednio po szkoleniu. Śląski Oddział Straży Granicznej zamierza przyjąć w swoje szeregi w 2020 roku 25 nowych strażników * Porwali pociąg i uciekli do RFN. O tym i podobnych nieprawdopodobnych przypadkach napisał Jacek Lubos z Radzionkowa w książce "Czeskie historie" * Rękopis z Nakła rodem * W Polsce sezon grypowy trwa zwykle od października do końca marca. Grypa występuje rzadziej od przeziębienia, za to obydwie choroby często są ze sobą mylone * Chewbacca z Chechła i tysiące morsów.

kup e-gwarek
poprzednie wydania
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.